19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Zayıflamadan Bakımlı ve Çekici Olmanın Yolları

guzellik-kadinHer kadın zayıf, bakımlı ve çekici görünmek ister. Ancak bazı kadınlar, ne yaparlarsa yapsınlar kilo vermeyi bir türlü beceremezler. Yaptıkları diyetlerin faydasını görmezler. Ya da bazı kadınlar diyet yapamayacak kadar yemeyi severler. Bu halde tombul, kilolu bir görünüm kaçınılmaz olur.

Aslında bakımlı ve çekici bir kadın olmak için zayıflamanın o kadar da önemi yok. Yani kilolu olmak bakımlı ve çekici olmaya mani bir sebep değil. Öncelikle kilolarınızla ve vücudunuzla barışık olmayı öğrenmelisiniz. Sonra da seçeceğiniz kıyafetler ve giyim tarzınız üzerinde durmalısınız. Bunları başardığınız taktirde kiloluyken bile çekici bir kadın olabilir, göz kamaştırabilirsiniz.

1- Kesim ve dikişleri inceleyin

Giysileriniz de, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.

2- Kalça ve basenler

Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı. Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hjafifi dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.

3- Vücudunuza göre ayarlayın

Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edin. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.

4- Kumaşları doğru seçin

Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır. Amacınız vücudunuzun genel şeklini görmek olmamalı..

5- Tek renk kullanın

Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giyin.. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Eğer rengin sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbise olarak sizde nasıl durduğuna da bakın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER