8.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Yüzünüzün Daha Canlı ve Gergin Görünmesi İçin

11749Gündelik koşuşturmalar içinde makyaj ve diğer çevresel etkenlerle cildiniz gün boyu yorulur. Yorulan bir cilt sarkık ve düşkün görünür. Ertesi güne yorgun ve solgun görünümlü bir yüz ifadesiyle başlamak istemiyorsanız, akşamları cildinizle biraz ilgilenmeniz gerekiyor.

Cildinizi yorgun görünümünden kurtarmak için mükemmel bir önerimiz var. Akşamları eve geldiğinizde ilk yapacağınız iş, makyajınızı sağlıklı bir temizleyici ile temizlemek olsun. Hemen ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve kurulayın.

Daha sonra da, önceden buz kalıbına koyup dondurduğunuz doğal maden suyundan bir adet alarak yüzünüze 5 dakika kadar sürün. Sabit bir noktaya odaklanmadan buz kalıbını tüm yüzünüzde gezdirin.

Buzun etkisiyle yüzünüzde yer yer uyuşmalar olacaktır. Bu sizi endişelendirmesin. Ara verip tekrar buzu yüzünüzde gezdirmeye devam edin. 5 dakika bir defada olmak zorunda değil. 1 ya da 2 dakika gezdirdikten sonra ara vererek devam edip 5 dakikayı tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemi her gün uygulamaya özen gösterin. Böylece kılcal damarlarınızdaki kan akışı hızlanacak ve cildiniz yorgun görünümünden kurtulacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER