19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Yüzünüze Uygun Sakal Stilleri

david-beckham-2Sakal bırakmak her erkeğe yakışmaz diye bilinse de aslında böyle bir şey yoktur. Sakal uzatmak tüm erkeklere yakışır. Ama yakıştırmanın da püf noktaları var tabi ki. En önemli püf noktası ise yüzünüze uygun sakal modelini seçmek. Bir erkek yüzüne uygun sakal modelini yakalamışsa, sakalın ona yakışmaması için hiç bir sebep yok.

Eğer sakal uzatmayı seven bir erkekseniz, öncelikle yüz şeklinizi ve yüzünüze giden sakal modelini belirlemeniz gerekiyor.

İşte beş ayrı yüz şekli ve beş ayrı sakal modeli…

– Yüz şekli: Kare David Beckham

Sakal stili: Kare şekilli yüzü olan erkekler, yüzlerini daha az kutu gibi ve daha narin gösterecek stilleri tercih etmelidirler.

Stil: Övgü dolu bir saç kesimi ile ince fakat tüm yüzü kaplayan sakal.

Tanım: Kare yüzlü erkekler için işe yarayacak tek bir görünüş, David Beckham’ın spor yaparken kullandığı gibi, tüm yüzü kaplayan bir sakalla elde edilir. Allahtan Beckham’ın hoş tarzını taklit etmek oldukça kolaydır. Basit bir şekilde birkaç hafta sakalınızı uzatın ve sonra makasla boyunu olabildiğince kısa tutun. Eğer tamtamına Beckham gibi ağız ve çene bölgenizin de pürüzsüz olmasını istiyorsanız, o zaman istediğiniz keskin görüntüye sahip olmak için bir berbere gitmelisiniz. Berber işini bitirir bitirmez, bu tarzın gerçekten çok az bakım gerektirdiğini ve sadece şeklini korumak için kaliteli bir tıraş bıçağına ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz.

– Yüz şekli: Dikdörtgen/Uzunca: Tom Ford

Sakal stili: Dikdörtgen veya uzunca yüzler daha narin ve köşeli olurlar. Eğer bu tip bir yüzünüz varsa, yüzünüze daha ovalmiş gibi bir görüntü verirken, boyunu da kısa gösterecek bir bıyıkla yüz şeklinizin özelliklerini dengeleyebilirsiniz.

Stil: 24/7 saat 5 gölgesi.

Tanım: Modanın önde gelen erkeklerinden ipucu alın ve yüzünüzün görüntüsünü değiştirmek ve pek de beğenmediğiniz yanlarınızı kapatmak için kirli bir sakal bırakın. Tom Ford’un kısmen azalan saç çizgisi ile birlikte çok da uzun bir yüzü vardır. Belirli miktarda sakal bıraktığı için, yüzü daha az köşeli gözükür ve azalan saç çizgisi de daha az farkedilir. Yine de, çok iyi ayrıtedilebilir bir yüzdür bu. Sizin açınızdan onun tarzını kopyalamak pek de zor olmayacaktır. Basitçe birkaç hafta sakal bırakın ve sonra daha temiz bir şekil için birkaç günde bir traş edin.

– Yüz şekli: Yuvarlak: Kanye West

Sakal stili: Yuvarlak yüzlü kişiler yüzlerini daha erkeksi yapacak ve oval bir şekil verecek bir saç stili kullanmalıdırlar. Ancak, özelliklerinizi tamamen kapatacak bir stil de seçmemeye dikkat edin. Özellikle yuvarlak bir yüzünüz ve küçük hatlarınız varsa. Ayrıca yoğun favorilerden de kaçının.

Stil: Aşırı şık, aşırı modern bir çene sakalı.

Tanım: Kanye West yuvarlak yüzlü ve narin yüz hatları olan ünlülere güzel bir örnektir. Akıllıca, Kanye favori kullanmaz ve saçlarını kısacık kestirir. Ayrıca bir de ağzının yanlarından devam ederek çenesinde sakalı ile birleşen bir çene sakalı vardır. Kanye’nin pürüzsüz stilini kopyalamak için, ağız ve boyun kısmınızı tıraş ederken diğer kısımlarda sakalınızı olabildiğince fazlaca uzatın. İstediğiniz uzunluğa eriştiğinizde, Kanye’nin çok keskin hatlarına sahip olabilmek için bir berbere gidin ve bir makasa ve tıraş bıçağı ile evde bakımınızı yapın. Kanye’nin görünüşünün anahtarı yüzünüzün diğer kısmının aşırı pürüzsüz, kısa tıraşlı olmasına dikkat etmenizde saklıdır. Bu nedenle mutlaka kaliteli bir tıraş bıçağı ile lüks bir traş kremi almalısınız.

– Yüz şekli: Üçgen: Ryan Gosling

Sakal stili: Üçgen üçköşeli yüzü olan erkeklerin köşeli çeneleri vardır. Dolgun bir sakal, çene ve ağız kısmı boyunca dolgunluk katarak bu tip yüzleri daha erkeksi gösterir.

Stil: Daha dağınık bir saç şekli daha hoş bir görüntü verecektir.

Tanım: Üçgen suratlı erkeklere ve bu tip yüzü olan erkeklerin saçlarını en iyi nasıl yapmaları gerektiğine dair mükemmel bir örnek Ryan Gosling’den başkası olamaz. Bu Oscar adayı aktörün hem yumuşak bir ağız yapısı hem de köşeli bir çenesi vardır. Eğer yüzünüz Ryan’ınki gibiyse, yüzünüzü görüntü itibariyle dolgunlaştırmak için onu takip edin ve bol kıllı, orta yoğunlukta bir bıyık bırakın. Alahtan, bu stili oluşturmak ve bakmak nispeten daha kolay ve muhtmelen hiçbir profesyonel desteğe ihtiyaç duymadan bu stili oluşturabilirsiniz. Yapmanız geken tek şey, bir ustura ile çenenizden azar azar keserken yanaklarınızdaki ve favorilerinzdeki çizgileri bırakarak birkaç ay sakalınızı uzatmaktır.

– Yüz şekli: Armut/Elmas: Dane Cook

Sakal stili: Belirgin çeneli, armut veya elmas suratlılar için yüz hatlarını yumuşatmak ve küçültmek için bütün bir sakal yeterli olacaktır. Uzun favoriler ayrıca yüzünüzü dengeleyecek ve çenenizin çıkık görüntüsünü azaltacaktır. Sakal aşırı belirgin veya yumuşak veya seyrekleşmiş bir çeneyi küçültecektir.

Stil: Uzun, kalın favoriler ile bir bıyık yüzü hafifçe ve tam olarak kavrar.
Tanım: Dane Cook çenesi aşırı çıkı ünlülerden biridir ve favorileri ve tüm yüzünü kaplayan sakalı ile bunu kapatmayı çok iyi başarır. Dane’in sakal stiline sahip olmak için, kesmeden sakalınızın ne kadar çabuk uzadığına bağlı olarak iki haftadan bir aya kadar bir süre boyunca sakal uzatmakla işe başlamalısınız. Sakalların yüzünüzü kapladığı alanın yoğunluğundan tatmin olduğunuz anda, maksa kullnarak Dane gibi uzunluğunu yüzünüze yakın gelecek şekilde kısaltmalısınız. Köşelerde sakalınıza şekil vermek ve biçimini korumak için ustura kullanın.

Favorilerinizi de uzatmak zorunda kalabilirsiniz ancak kırpmadan önce ihtiyacınız varsa favorilerinizi dört haftadan fazla uzatın. Burada amaç favorilerinizi yüzünüzdeki sakaldan birazcık daha kalın bırkarak Dane’in muhteşem kaba ve temiz kesimine sahip olun.

En iyi yanınızı ortaya çıkarın

Sakallar çok çabuk uzarlar, bu yüzden onlarla oynamaktan korkmayın. Sonuçtan hoşlanmazsanız sakallarınızı her zaman kesebilirsiniz ve sık sık sakal şeklinizi değiştirmek görünüşünüzü yenilemek adına yapılacak en kolay ve en fantastik şeydir. Birşey yapmadan önce, yine de, sakalınızı ne kadar uzatacağınız kadar yüzünüzün şeklini de gerçekten düşünün. Ayrıca yüzünüzde sakalın en fazla ve en az büyüdüğü yerleri de belirleyin. Sonra makaslarınızı, usturanızı ve tıraş kreminizi alarak biraz kesmeye başlayın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER