11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Yüzükler Takılan Parmaklara Göre Anlam Kazanıyor

Yüzük, erkek kadın herkesin sevdiği bir aksesuardır. Yüzük için terch edilen parmak herkese göre farklılıklar gösterir. Son zamanlarda hanımların yüzük için işaret parmaklarını seçtiklerini görüyoruz. Yüzük parmağı ise genel olarak nişan ya da evlilik sonrası takılan yüzükler için kullanılıyor.

Ancak gündelik yaşamda özellikle gençlerin farklı parmaklara yüzük takması merak uyandırıyor. Yüzük için işaret parmağı ya da baş parmak niçin kullanılır? İşte bu soruların cevapları…

Baş Parmağa Takılan Yüzüğün Anlamı

Bazı kişiler tarafından baş parmağa takılan yüzüğün, kişinin kısa süreli aşklara açık olduğu anlamını taşıdığı söyleniyor. Yüzüklerini baş parmağına takan kişilerin özgür ruhlu olduğu, bir ilişkiye başlamışsa bu ilişkiye saygı duyulması gerektiğinin göstergesi olduğu belirtiliyor.

İşaret Parmağına Takılan Yüzüğün Anlamı

Aslında işaret parmağına takılan yüzüğün tam ve net bir anlamı yok. Yani birinin işaret parmağında yüzük gördüğünüzde değişik anlamlar yüklemek oldukça gereksiz. Ancak, genel olarak günümüzde kızlar ilişkileri olmadığını yansıtmak için bu parmaklarına yüzük takıyorlar. ”Şu anda bir ilişkim yok. Gelecek bir teklife açığım.” anlamı yükleniyor. Bunun dışında işaret parmağına yüzük takmak genelde daha göz önünde olacağı ve kıyafetle uyumlu bir yüzük şık göstereceğinden dolayı işaret parmağına takılabiliyor.

Orta Parmağa Takılan Yüzüğün Anlamı

Düzenli, başarılı, sır saklayabilen, güvenilir insanların yüzük takmak için orta ve serçe parmağı tercih ettikleri söyleniyor. Bu kişilerin, düzenli, başarılı ve güvenilir olduklarını ifade etmek için orta parmak ile serçe parmağa yüzük takarak kendilerini ifade ettikleri söyleniyor.

Yukarıda saydığımız gibi tüm parmaklara yüzük takılabilmektedir. Ancak bunlardan yüzük parmağı dışında diğer parmaklara net bir anlam yüklemek ve buna göre hareket etmek yanlış olacaktır. Ancak konuyu tekrar açıklamak gerekirse işaret parmağı genel olarak bayanlar tarafından ilişkisi olmadığı ve yeni bir ilişkiye doğru bir kişiyle hazır olduğunu göstermek anlamında takıldığı söylenmektedir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER