7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Yumuşacık ve Pırıl Pırıl Saçlar İçin 3 İpucu

image10Saçlar zamanla yıpranır, kurur ve elektriklenir. Parlaklığını ve yumuşaklığını kaybederek şekil almaz bir hale gelir. Böyle zamanlarda üzülmenize ve telaşlanmanıza gerek yok. Saçlarınızı bu durumdan kurtarmak için kısaltmanıza da gerek yok. Saçlarınızı yumuşacık, akıcı ve pırıl pırıl bir görünüme kavuşturmak için, saç kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Saçları nemlendirmek ve onarmak için hazırlanan bu kremler, nemi saç diplerinde depolayarak saçların kurumasını önler. Yazımızda, her biri ayrı özellikte üç farklı krem türünden bahsedeceğiz. Saçlarınızın durumuna hangisi uygunsa onu kullanabilir, saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Durulanmayan Bakım Kremi; Saçı nemlendirerek kurumasını önler ve saça parlaklık verir. Zayıflamış saç tellerini güçlendirir ve elektriklenmeyi kontrol altına alır. Saça şekillendirici işlem sırasında ise, saçları fazla ısıdan koruyacak şekilde hazırlanmış olan, sprey, krem ya da serum olarak hazırlanmış bakım ürünleridir.

Eğer serum ya da krem olarak hazırlanmışsa, avucunuza bir miktar alarak yayın ve saçlarınızın uçlarına yedirin. Saç diplerinde aşırı yağlanmaya sebep olup dökülme meydana getirebileceğinden saç diplerine sürmemeye özen gösterin. Bu nedenle saçların en çok yıpranmış olan kısımlarına yani saç uçlarına yoğunlaşın. Eğer sprey olarak hazırlanmışsa, 15-20 cm uzaktan hafifçe saçlarınıza püskürtün.

Normal Durulanan Krem; Durulanan kremlerin saçlarda yarattığı en büyük etki, yıpranmış saçların dolaşmasını önlemektir. Saçta akışkanlık sağladığı için kolayca taranabilirlik kazandırırlar. Ayrıca saçlarda geçici onarım sağlayarak kırıkları tedavi ederler.

Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra fazla suyu sıkarak alın. Fındık büyüklüğünde kremi avucunuza alarak saçlarınızın ucundan başlayarak saç diplerine doğru  sürün (saç diplerine girmeden)  ve parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Bir kaç dakika bekleterek nemin saçlar tarafından emilmesini sağlayın ve bol su ile iyice durulayın.

Zenginleştirici Maske; Ayda bir ya da iki kez kullanılan onarıcı etkili derin nemlendiricidir. Kimyasal işlem görmüş ya da yoğun zarar görmüş saçlar için üretilmiş bu yoğun ve katı formül saç gövdesini canlandırır ve kaybolan nem ve besinleri tekrar kazandırarak saçın durumunu güçlendirir.

Küçük parçalar halinde maskeyi saçın her 3 santimlik bölümlerine uygulayın ve köklere masaj yapın. Geniş ağızlı taraklarla saçınızı tarayın (uçlardan başlayın ve takılmaları önleyin) sonrasında saçınızı sıcak bir havluyla sarın (sıcak saçın üst katmanının açılmasına ve nemi daha çok emmesine yardımcı olur) ya da saçı duş başlığına geçirin ve saçınızı durulamadan önce 10 dakika bekleyin.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER