7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Yetişkin Bir Erkeğin Sahip Olmaması Gereken 11 Şey

68b3f9e_oErgenlikten yetişkinlik dönemine geçmek bir erkek için çok önemlidir. Ergen bir erkek yetişkinliğe geçtikten sonra, adam yerine konulmak istiyorsa bir yetişkin gibi davranması gerekir. Zira yetişkin erkek olmanın da bir raconu var öyle değil mi?

Özellikle 11 şey var ki, yetişkin bir erkekte olmaması gerekiyor. Bunlar, ergen erkeklere mahsus olup, yetişkin erkeklerde racona ters düşen şeyler. Yetişkin erkek olma yaşına gelip de hala bu 11 şeye ya da bunlardan bazılarına sahip olan bir erkeğin acele olarak durumunu gözden geçirmesi gerekiyor.

İşte yetişkin bir erkeğin sahip olmaması gereken 11 şey…

1- Beyazslip

Annenizin size aldığı pamuklu beyaz çamaşırlardan hâlâ vazgeçmediyseniz, gerçek yetişkin bir erkek olma yolunda kat edeceğiniz çok mesafe var demektir. Derhal kesenin ağzını açın ve kendinize adam gibi iç çamaşırları alın.

2- Yıldız sporcu olma rüyaları

Artık kabul edin, asla bir arda turan ya Hidayet Türkoğlu olamayacaksınız. O hayallere ulaşmak için artık çok geç. Yine de okçulukta şansınızı deneyebilirsiniz, ne de olsa okçulukta yaş o kadar da önemli değildir.

3- Totem yapmak

Maç izlerken yapacağınız herhangi bir şeyin tuttuğunuz takımın kazanma şansını hiçbir şekilde etkilemeyeceğini artık kabul edin.

4- PlayStation parmağı

Hayatında Playstation başında sabahlamamış erkeklere bu terim yabancı gelebilir ama oyun fanatikleri ne demek istediğimizi şıp diye anlamışlardır. Kaç yaşına gelirse gelsin, erkeklerin biraz rahatlamak için çocuk gibi davranmaya ihtiyacı vardır. Ancak abartmayın, unutmayın ki siz artık yetişkin bir adamsınız ve dersi kırıp atariciye kaçtığınız zamanlar çok geride kaldı.

5- Oturma odasında duvara monteli bir basket potası

Ergenlik oyuncaklarınızdan vazgeçemiyorsanız, en azından onları göz önünden kaldırmayı deneyin.

6- İçinde 50 TL’den az para bulunan bir cüzdan

Evet, kredi kartı dünyasında yaşıyoruz. Yine de yetişkin bir erkek, beklenmedik bir durumda onu kurtaracak kadar nakit parayı her zaman yanında bulundurmalıdır.

7- Gıcır gıcır bir pasaport

Dünya küreselleşti ve artık kendi memleketinden başka hiçbir yeri görmemiş birini pek yetişkin adam sınıfına koyan kalmadı.

8- Ucunda bira açacağı bulunan anahtarlık

Üniversite günlerinizde sıkı bir içici olduğunuzu göstermek için böyle bir anahtarlık taşımak faydalı olabilirdi. Ancak artık iş sahibi bir adam oldunuz, eğer çevrenizdekilere ‘ben bir alkoliğim’ mesajını iletmek istemiyorsanız, anahtarlıktan kurtulmanız isabetli bir hareket olacak.

9- Boş bir buzdolabı

Ambarınız her zaman tıka basa dolu, içki büfeniz de konuk ağırlamaya hazır olmalıdır. Evinize beklenmedik bir kadın misafir getirdiğinizde ona kaliteli içkiler ikram edebilmeli ve rüya gibi bir geceden sonra yatağa mükemmel bir kahvaltı getirebilmelisiniz.

10-  ‘Esprili’ bir e-posta adresi

Filmlerden şarkılardan alıntılar yapmak sohbet sırasında keyifli olabilir ama e-posta adresi için klasik ad-soyad birleşiminden şaşmayın.

11- Morarmış bir göz

Yetişkin bir adam kaybedeceği bir kavgaya girmeyecek kadar akıllı olmalıdır. Eğer dayak yiyeceğiniz kesinse, kavgaya girmek yerine rakibinizi zekânızla ve sözcüklerinizle alt etmeyi deneyin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER