25.9 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Yeşil Çay İle Hızlı Kilo Verin

Yeşil çayın, yağ yakma özelliği sebebiyle kilo vermede çok etkili olduğunu hepimiz biliyoruz.Ayrıca, metabolizma hızını %20 oranında artırmak ve güçlü bir savunma mekanizması oluşturmak gibi vücuda ek katkıları var. Yeşil çayın bu faydalarını ikiye üçe katlamak mümkün. Bir fincan yeşil çayın içine bir kaç dilim limon atıldığında, ya da direkt sıkılmış limon suyu eklendiğinde bu karışım insan vücudunda harikalar yaratır.

Soğukların başladığı ve nezle, grip gibi bulaşıcı hastalıkların yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde, günde 1-2 fincan limonlu yeşil çay içilmesi önerilir.

Vitamin kaybı olmaması için yeşil çay demlerken bazı ayrıntıları dikkate almak gerekir. Yeşil çay kaynar suda demlenmez. Kaynar su ile yeşil çay bir araya geldiğinde bazı yararlı yağlar buharla birlikte uçar. O yüzden kaynayan suyun biraz soğumasını beklemek gerekir. Dikkat edilecek ikinci bir ayrıntı ise bardağa önce suyu döküp, içine yeşil çayı atıp demlemektir. Bir çok kişi çayın üzerine su dökerek demlemektedir. Bu yanlıştır.

Bir bardağın içine kaynayıp hafif soğuyan su dökülür. İçine yeşil çay atılır. Bardağın ağzı kapatılarak 5 dakika demlenmeye bırakılır. Daha sonra bir kaç dilim limon ya da limon suyu çaya ilave edilerek içilir. Doğrusu budur.

Limon, hem yeşil çaya çok güzel bir tat verir. Hem de yeşil çayın yararlarının katlanmasına yardımcı olur.Eğer zayıflamak amacıyla içiliyorsa, sabah kahvaltılarında normal çay ya da kahve yerine içilebilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER