-10.5 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Yengeç Burcunun 9 Sinir Bozucu Özelliği

Yengeçlerin kulaklarını tıkamasını, gözlerini kapatmasını tavsiye ederek başlayalım söze. Çünkü yengeçler, eleştiriden asla hoşlanmazlar. Bu yüzden hemen sinirleneceklerini tahmin ediyoruz.

Her burcun iyi tarafı da vardır kötü tarafı da. Ancak makalemizin konusunu oluşturan sinir bozucu davranışlar, sadece yengeçlere mahsustur. Öyle ki, her on yengeç burcu insanından dokuzu bu sinir bozucu özelliklere sahip. Yengeçler, sinirlendiniz mi? Sinirlendiniz tabi. Ama sizin sinirlenmeniz gerçekleri değiştirmiyor ne yazık ki.

İşte yengeç burcunun 9 sinir bozucu özelliği…

1. “Hazır ayağa kalkmışken…” numaralarının sökmeyeceği tek insandır; ondan birisi bir şey isteyecek diye gerekirse yerinden kalkmaz…

Yengeç tembelliği diye bir şey vardır, ki bu asla diğer burçların tembelliğiyle karıştırmamalıdır. Çünkü onun tembelliği hem çevresine hem de kendisinedir. Gün içindekini planları hayata geçirebilmek için saatlerce “mıy mıy mıy mıy mıy” kendisiyle mücadele eder. E hal böyleyken, sizin için bir şey yapmasını zaten beklemezsiniz diye düşünüyoruz. Ya da siz bilirsiniz, vaktiniz varsa bekleyin.

2. Hareketlerinde ağır ama beklentileri konusunda acelecidir

Yok yeaaaa, ne güzel dünya! Yengeç insanını, dev bir kalabağın içinde bile, ağır yürüyüşünden, ağır konuşmasından ve bunun gibi birçok ağır davranışından kolayca fark edebilirsiniz. Ancak iş kendi çıkarlarına ya da beklentilerine gelince; ne yazık ki aynı ağırlığı görmeniz imkansız. Hayalleri hemen gerçekleşsin ister, hiçbir şeyi ve hiç kimseyi beklemeye tahammülü yoktur. Vallahi billahi 12 burç içinde en tez canlısı yengeçlerdir desek, abartmış olmayız. Bakmayın siz öyle sessiz durduklarına.

3. “Ağlayarak istediğini yaptırmak” doğdukları günden ölecekleri güne kadar uyguladıkları bir yöntemdir

Diğer burç insanları için bu yöntem sadece 0-5 yaş aralığında geçerliyken, yengeçler için yaşamları boyunca uygulanabilirdir. Kendilerini “duygusal” olarak tanımlarlar ama bunun gerçek anlamı tam olarak “Her istediğimi yapacaksınız, yapmazsınız yırtılana kadar ağlarım”dır. Gıcık mısınız nesiniz anlamadım ki.

4. Yengeç dağa küsmüş, dağın haberi olmamış

Yahu dağ dağa küser, dağın bile bu seferlik bundan haberi olur ama onun size neden küstüğünü kimse bilemez. Yengeç insanı en çok kendi kendine küsmeyi, sonra barışmayı, geceleri içinden sessiz tartışmalar yaşamayı sever. Muhatabı siz değilsiniz yalnız tüm bu olaylarda. Sadece konuk oyuncu gibi düşünün kendinizi. Çünkü bu yengeç aktivitesinde, isimler sürekli değişir ancak olaylar değişmez. Kurgu hep aynıdır. Deli bunlar, deli.

5. Hiçbir şey istediği gibi olmaz; çünkü onun, dünyada tek bir mutsuz insanın bile kalmaması falan gibi garip istekleri vardır

Herkesin derdi onu gerer. Kendi hayatı yolunda gidiyorsa bile bunu görmek yerine, dünyadaki açlığı-susuzluğu düşünür. Bu yönleri, iyi kalplerinden kaynaklıdır elbet ama yazıktır, günahtır yapmayın. Siz de insansınız.

6. Yeni arkadaşlar edinmekten hoşlanmaz, arkadaşlarının arkadaş edinmesindense neffffret ederler

Arkadaş edinmemek onun tercihidir de size neden karışıyor, onu biz de anlamıyoruz. Yengeç insanı zaten arkadaş çevresini muhtemelen 6 yaşındayken tamamlamış, o dosyayı da sonsuza kadar kapatmıştır. Eğer onun arkadaşıysanız ve yeni biriyle arkadaş olmaya kalkarsanız, söz konusu kişiyi muhtemelen ne yapıp edip ortadan kaldıracaktır.

7. Yengeçler, kıskançlıklarını içine atanlar ve bunu bas bas bağıranlar olarak ikiye ayrılır

Yengeç insanı aşşşşırı kıskançtır, hem de tüm sevdiklerine karşı. Bazı yengeçler bunu sıkça dile getirir, dile getirmesi ise sizi uyarma anlamı taşımaktadır. Umarız, bu uyarıyı dikkate alırsınız; yoksa olacaklardan biz sorumlu değiliz. Bir de sessiz yengeçler vardır, ki bu tür diğerine göre daha fazla tehlikelidir. Kıskandığını söylemez, bunu surat asarak ya da ağlama nöbetleriyle belli etmeye çalışır. Zaman zaman kıskançlıktan ağzından köpükler çıktığı bile oluyormuş diyorlar. Tövbe bismillah.

8. Tutkuları için değil, alışkanlıkları için yaşarlar

Yengeçler heyecandan mahrum insanlardır, zaten heyecan onların bedenine bile iyi gelmez. Onların belli başlı alışkanlıkları vardır, öyle ki sevdikleri insanlardan ayrılmamalarının nedeni bile çoğu zaman, onlara çok alışmış olmalıdır. Siz onu bırakmadan, onlar sizi asla bırakmazlar- bırakamazlar.

9. Ailenin küçük sorunlu çocuğu oldukları için, sürekli ilgi beklerler

Yengecin en ama en belirgin özelliğini sona sakladık. İlgi manyağı olmaları, tedavi görmeleri gereken bir özellik bizce. Hiç boşuna sinirlenmeyin, siz de biliyorsunuz kendinizi. Yengeçler, kendilerini o kadar severler ve kendilerine o kadar saygı duyarlar ki; bu yüzden her şeyin en fazlasını hakettiklerini düşünürler. Herkes en çok onları sevmelidir, herkes sürekli onlarla ilgilenmelidir. Su ve güneşe ihtiyacı olan bir çiçek gibi düşünebilirsiniz yengeçleri. Ama tek bir farkla. Suyu da güneşi de fazla verirseniz onlar çürümezler, aksine daha fazla çiçek verirler. E biz de mecburen, seveceğiz onları, ne yapalım.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER