2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Yat Turu ile Boğazın Keyfini Çıkartın

İstanbul, Avrupa ve Asya üzerinde kurulmuş dünya üzerindeki tek şehir olarak bilinir. Şehrin yapısı, İstanbul Boğazı tarafından ikiye bölünmüştür. İstanbul, Antik dönem eserlerin ve modern yapıların etkileyici bir karışımıdır. İstanbul’dayken ne yapacağınızdan emin değilseniz, İstanbul yat turu iyi bir seçenek olabilir; özel yat turları ile Boğazın keyfini çıkartabilirsiniz…  Yat turu rehberlerinden İstanbul’un geçmişi ve bugünü hakkında bilgi edinebilir ve doğunun batıyla buluştuğu kadim İstanbul’un ihtişamına ve İstanbul Boğazı’nın manzarasına kendinizi kaptırabilirsiniz…

Yat Turu ile Boğazın Keyfini Çıkartın

Gün batımı gezileri, öğle yemeği ile yarım günlük yolculuklar ve müzik ile dans gösterileri eşliğinde gece yat turları gibi cazip yat turu seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. İster yelken açıp muhteşem manzaraları seyredin, ister yat turu yaparken aynı zamanda eğlenin. Kendinize uygun bir tekne turu mutlaka bulabilirsiniz.

Bir gün batımı Boğaz Turu gezisinde Boğaz’a açılarak günün sönen ışıklarının denizden yansıdığını ve boğaz kıyısındaki binaları sıcak renk tonlarında parıltılarla kapladığını izleyebilirsiniz. İstanbul manzarası günün bu saatinde en etkileyici görünüme sahip olan anlardan biridir. İster tek başınıza, ister arkadaşlarınızla veya ailenizle olun, güneş batarken boğazın sularında güneşin yansıması süzülürken, Boğazın keyfini çıkarın…

Ayrıca İstanbul Boğazı boyunca gece saatlerinde yat turu ile hava karardıktan sonra şehrin ışıltılarını da izleyebilirsiniz. Asla unutamayacağınız büyüleyici ve hoş bir manzara izlemek için İstanbul Boğazı gece yat turlarını da tercih edebilirsiniz. İlaveten İstanbul Boğazı yat turu gezinizi üç çeşitli bir akşam yemeği ve en kaliteli geleneksel eğlencelerle de birleştirebilirsiniz. Eşsiz manzaralı boğazın farklı yönlerinden gözlerinizi ayırabildiğinizde, halk dansları vb. gösterilerin keyfini çıkarabilirsiniz.

En kısa İstanbul yat turu bir saat, en uzunu yirmi dört saat sürer. İki ve dört saatlik boğaz yat turu seçenekleri de mevcuttur. Yat turu programınızda biraz esneklik istiyorsanız, Boğaz’da rahat bir yolculuk da içeren 24 saatlik bir indi bindi otobüs bileti de düşünebilirsiniz. Yat turu için yatlar, İstanbul’un birçok noktasından kalkmaktadır. Kabataş İskelesi vapur iskelesi ve Dolmabahçe Camii önündeki iskele bunlardan bazılarıdır. 

İstanbul boğazı yat turu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken öneriler:

Güzel havanın tadını çıkarmak için şehirde tekne turu için en uygun zaman Mart-Mayıs arası ve Eylül-Kasım ayları arasıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklık günün her saatinde yaşanabilir düzeydedir ve İstanbul turist akınına uğramaktadır. Yağmurlu ve soğuk olabilen kışlardan kaçınmak iyi olur.

İstanbul yat turunda içecek seçeneği yoksa susuz kalmamak için yanınızda su götürmeniz gerekir. Ayrıca güneş kremi ile güneş gözlüğü ve şapka gibi sizi güneşten koruyacak uygun eşyaları yanınızda bulundurmanız elzemdir. Çünkü Boğaz Turu’nda güneş muhtemelen size doğrudan ulaşacaktır…

Güverte ıslanırsa kaymaması için uygun tabanlı ayakkabılar giymeniz yararınıza olur. Gelecek nesiller için unutulmaz anlarınızı saklamak için kameranızı almayı da unutmayın. Bazı tekne gezileri için kimlik belgesini muhakkak yanınıza almanız gerekebilir. Yat turu için rezervasyon yaparken boğazda yat turu sırasında yanında bulundurmanız gerekenlere ilişkin yat turu operatörüne danışabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER