11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Yaşlı Gösteren 5 Saç Hatası

sac_modelleri_22_1Saç renginde kullandığınız kesim tarzı ya da kullandığınız saç boyası rengi sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Güzelliğinizin tamamlayıcısı olan saçlarınız konusunda bir kaç püf noktaya dikkat etmezseniz, görüntünüzde istemediğiniz sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yazımızda, hanımların  saç üzerinde yaptıkları ve kendilerini yaşlı gösteren beş saç hatasından bahsetmek istiyoruz.

İşte yaşlı gösteren beş saç hatası…

1- Sapsarı Saçlar Yaşlı Gösterir; Yaş ilerledikçe yüz daha solgun görünmeye başlar. Çünkü yüzdeki pigment tabakası etkinliğini kaybeder ve yüzün solgun görünmesine neden olur. Bu nedenle platin sarısı saçlar daha da yaşlı görünmenize neden olur. Cildinizin canlı görünmesi için daha koyu renk tonlarını seçmelisiniz.

2- Aynı Boy Kesim Hatası; Saçların her tarafının aynı uzunlukta kesilmesi de kadını yaşlı gösterir. Bu nedenle katlı kesim modeller daha özgür, daha genç bir hava katar. Geçişli katları tercih edebilirsiniz.

3- Çok Koyu Saçlara Hayır; Saçlarınızı çok koyu boyadığınızda cildinizdeki şişlikler, kırışıklıklar, göz altı torbaları, çizgiler ortaya çıkar ve daha kolay göze batar. 30 yaşını geçmiş kadınların saç renklerini biraz açmalarında fayda vardır.

4- Saç Şekillendiricilerinin Aşırı Kullanımı; Saç şekillendiren ürünlerin çok sık kullanımı saçları yıpratacağından, daha yaşlı görünmenize neden olacaktır. Sprey, jöle gibi malzemelerle saçlarınızı rahatlıkla şekillendirebilirsiniz. Ancak bunların da yoğun kullanımı saçlarınıza solgun bir parlaklık verir.

5-  Saçlarınızın uçlarının kırık olması ve bakımsız durması saçların sağlıklık görüntüsünü götürür. Işıldamayan saçlar yaşlı görünmenize neden olur. Saçlarınızın kırıklarını sık sık aldırmaya özen göstererek saç bakım kremi kullanın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER