7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Yağ Yaktıran Besinler

yag-parcalayan-besinlerSağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmenin önemi büyük. Zaten beslenme ve diyet uzmanları da bu konuda sık sık uyarılarda bulunuyorlar. Ancak öyle besin maddeleri var ki, vücut fonksiyonlarına sağladıkları katkılar sebebiyle onları hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor.

Makalemizde, vücuttaki yağları parçalayarak kolay yakılmasını sağlayan, sindirim sistemine katkıda bulunup hazmı kolaylaştırarak kilo vermeyi kolaylaştıran, aynı zamanda içeriklerindeki kalsiyum sebebiyle kemikleri güçlendiren besin maddelerinden bahsedeceğiz.

İşte hayati önem taşıyan o besin maddeleri…

Elma; Hoş tadıyla gönüllerimize taht kuran bu meyve, en iyi bağırsak çalıştırıcısıdır. Sindirime yardımcı olarak bağırsakların çalışmasını sağlar.

Brokoli; C vitamini deposu olan brokoli, lif yönünden de zengin olan sebzelerdendir. Ayrıca kalsiyum içerir ve kilo vermeye yardımcı olur. Yiyeceklerin kolayca hazmedilmesini sağlar ve karaciğer dostudur.

Nar; Çok güçlü bir antioksidandır. Hormonların dengelenmesini sağlar. Bu sayede kilonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

Salatalık; Sindirime yardımcı olur ve bağırsakları çalıştırır. Ayrıca lif zengini besin maddelerindendir. Bu sayede kilo vermeye yardımcı olur.

Kırmızı üzüm; İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Lif bakımından zengindir. Dolaşım sistemini temizler.

Greyfurt; Hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Esmer pirinç; B Vitamini deposu olması sayesinde proteinleri, Yağları parçalayıp, hazmı kolaylaştırır.

Yulaf; Tok ve şişkinlik hissi verir. Bir kase lapası vücutta üç kase su tutmayı sağlar.

Kiraz; Yumuşak bir müshil etkisi yapar ve kilo kaybına neden olur.

Adzuki fasulyesi; (Küçük kırmızı fasulye) Fasulyeler arasında en az yağ oranına sahiptir ve Vücutta daha fazla su tutulmasını sağlar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER