23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Bitkisel Formül

gur_kirpikKirpikler, göz güzelliğinin tamamlayıcı unsurudur. Hele de uzun ve gür olursa…Bütün kadınlar haklı olarak kirpiklerinin uzun ve gür olmasını isterler. Ancak herkes bu konuda şanslı olmayabiliyor. Bu nedenle bir çok kadın, göz güzelliğini tamamlamak için takma kirpiklere başvuruyor.

Aslında uzun ve gür kirpiklere sahip olmak o kadar da zor bir şey değil. Nihayetinde kirpikler de saçlar, tırnaklar gibi canlı kök yapısı içerirler ve iyi bakıldığında uzama eğilimi gösterirler. Saç bakımı, cilt bakımı, tırnak bakımı derken nedense kirpiklerin bakımı hanımların aklına pek gelmez. Oysa, nasıl ki saç ve cilt bakımına önem veriliyorsa, kirpiklerin bakımını da önemsemek, bitkisel karışımlarla uzmasını ve gürleşmesini desteklemek gerekir.

Kirpiklerinin kısa ve seyrek olmasından yakınan hanımlar için, kirpiklerini uzatıp gürleştirecek bitkisel yöntemler araştırdık ve portalımıza taşıdık. Eğer sizin de sorununuz kirpiklerin kısa ve seyrek olmasıysa bu yazı tam size göre. Umarız faydasını görürsünüz.

– Kirpiklerin en iyi bitkisel reçetesi, tatlı badem yağıdır. Boş bir rimel kabını iyice yıkayıp kuruttuktan sonra, badem yağını rimel kabına doldurup, geceleri yatmadan önce rimel sürer gibi kirpiklerinize badem yağını sürebilirsiniz. Gözlerinize kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Bir süresi yok, alışkanlık edinip sürekli olarak kullanabilirsiniz.

– Yine kirpiklerinizi uzatacak, dökülmesini ve seyrekleşmesini engelleyeck bir bitkisel formül vermek istiyoruz.

Malzemeler

1 çay kaşığı hint yağı
1 yemek kaşığından biraz daha az kakao yağı
1 bardak su

hazırlanışı

Bir bardak su kaynatılır
Kaynamış suyun içine hint yağı ve kakao yağı eklenir
Benmari usulü kısık ateşte kaynatmaya devam edilirken krem kıvamı alıncaya kadar karıştırılır

** Karışımı doğrudan ateş üzerinde kaynatmamız karışımın içine kattığımız bitkisel değerlerin besleyici özelliğinin kaybolmasına neden olacaktır. Bu nedenle benmari yöntemi kullanılmalıdır.

Hazırlamış olduğunuz kirpik uzatıcı bitkisel kürü 15 gün boyunca, gözlerinize kaçırmadan yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, karışımı kirpiklerinize, kirpik kökünden, kirpik ucuna doğru sürmeniz gerekmektedir. Sürme işlemi için kulak temizleme çöpü kullanabilirsiniz. Ya da bitmiş bir maskaranızın fırçasını da iyice temizledikten sonra bu iş için kullanabilirsiniz.

Kirpiklerinizi hem uzatmak hem gürleştirmek istiyorsanız yukarıda verilen kremi uygulamanın yanı sıra, kirpiklerinize badem yağı sürmeye de devam etmelisiniz. Hatta daha etkili olmasını istiyorsanız, badem yağıyla hint yağını karıştırıp, yine rimel sürer gibi kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER