22.3 C
New York kenti
Pazar, Ağustos 14, 2022

Uzun Sakallara Bakım Önerileri

Erkeklerde sakal bakımı, saç bakımı kadar önemlidir. Bu yüzden özellikle sakal uzatmayı seven erkeklerin, saçları kadar sakallarına da özen göstermeleri gerekiyor. Bakımı yapılmayan, özen gösterilmeyen sakallar, yıpranır, dökülür ve bakımsız bir görünüme kavuşur.

Siz de eğer sakallarınızı uzun kullanmayı sevenlerdenseniz, işte size sakal bakım önerileri;

Uzun sakalların bakımlı durması için öncelikle temiz ve düzenli tutmaya özen gösterilmesi gerekiyor. Yıkanıp şampuanlanması çok önemlidir. Yıkama esnasında şampuan sürdükten sonra, masaj yaparak sakalların altındaki deri dokusunun canlanması sağlanmalıdır. Böylece derideki kan dolaşımı hızlandırılmış olur ve sakallar daha canlı bir görünüme kavuşur.

Sakallar yıkandıktan sonra özenle kurutulması gerekir. Pek çok erkek bu ayrıntıyı gözardı eder. Aynen saçlarda olduğu gibi sakal kuruturken de temiz bir havlu kullanarak suyun alınması gerekir. Çabuk kuruması için fön makinesi kullanmak, sakalları yıpratacağından son derece yanlış bir uygulamadır.

uzun sakalların bakımlı durması için kesimine dikkat etmek gerekir. Göbeğe kadar uzanan sakallar hoş bir görünüm sergilemez. Bu yüzden sakalların uzunluğunu ayarlamak gerekir. Daha fazla uzayarak düzenli görünümünü kaybetmemesi için haftada bir de olsa fazlalıkların kesilerek alınması, daha derli toplu bir görünüm elde edilmesi açısından çok önemlidir. Ayrıca daha karizmatik durur.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER