31.4 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 11, 2022

Tırnaklara Bakım Formülleri

Bembeyaz, bakımlı tırnaklara sahip olmak ister misiniz? Kim istemez ki? Hatta bu uğurda harcanılan paranın haddi hesabı yoktur. Aslında, bembeyaz tırnaklara kavuşmak için öyle çok para harcayıp pahalı kremler kullanmaya ve çok zaman sarfetmeye gerek yok. Evinizde bulabileceğiniz malzemelerle, altı adımda istediğiniz tırnaklara kavuşmanız mümkün.

-Her derde deva olan limon, kullanmayı bildiğimizde tırnaklar için de mükemmel bir bakım malzemesi. Bir kap içerisine bir su bardağı su koyarak, 10 damla limon suyu ekleyip tırnaklar 15 dakika bu karışım içinde bekletilir. Daha iyi sonuç almak için bu uygulama haftada iki kez tekrarlanır. Limon kabuğu ellere sürülürse cilt parlak bir görünüme kavuşur.

-Çamaşır sodasının doğal beyazlatma etkisine sahip olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bir kap içerisine bir su bardağı ılık su konup, yarım paket kabartma tozu ve çamaşır sodası suya ilave edilir. Tırnaklar yarım saat bu karışım içinde bekletilirse tırnakların bembeyaz olduğu görülür.

-Diş macunu dişlerdeki koyu lekeleri çıkarmada etkili olduğu gibi tırnakları beyazlatmak için de kullanılır. Bir parça diş macunu tırnak üzerine konularak ovulur. Bunun için diş fırçası da kullanılabilir. 15 dakika sonra tırnaklar durulanabilir.

-Tırnakların beyazlatılmasında temizleme tabletlerinden de faydalanılabilir. 2 su bardağı suyun içine bir adet temizleme tableti atılarak tırnaklar bu suda 15 dakika bekletildikten sonra durulanır. Mükemmel sonuç için haftada üç kez tekrarlanması gerekir.

-Bir su bardağı suyun içine bir çay kaşığı kabartma tozu atarak 7-8 damla limon suyu ilave edilip, tırnaklar bu karışımda 15 dakika bekletilir ve ılık suyla durulanırsa çok güzel sonuçlar alınır.

-Dişlerdeki inatçı lekeler için çilek mucizesini herkes bilir. Çileği tırnak beyazlatmada da rahatlıkla kullanmak mümkün. Bunun için 4-5 adet çilek bir kabın içinde ezilir. İçine bir çay kaşığı kabartma tozu ve yarım çay bardağı soda koyup karıştırılır. Karışım, tırnaklara sürülür ve 10 dakika sonra ılık suyla durulanır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER