7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Terkedilen Erkek Ne Yapar?

c9b_b048eBiten ilişkilerin genelde kadınları üzdüğü düşünülür. Evet kadınlar duygusal oldukları için ayrılıklardan en çok etkilenen taraf oldukları söylenebilir. Ancak, erkekler ayrılıklardan etkilenmiyor diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Erkekler de, biten ilişkileri için en az kadınlar kadar acı çekerler. En az onlar kadar etkilenirler.

Biten bir ilişkiden sonra kadınların ne yaptığı bellidir. Aylarca, hatta yıllarca karalar bağlayıp yas tutarlar. Bu, bütün kadınlarda böyledir. Peki erkekler ne yapar? İlişkisi ayrılıkla sonlanan bir erkek ne yapar?

Terkedilen bir erkek, terkedildiğinin ilk gününde neler olup bittiğini pek anlayamaz. Yani içinde bulunduğu durumu kavrayamaz. Çünkü yaraları sıcaktır ve daha ilk günden kendilerini bekar oldukları düşüncesine inandırmak istemezler. Ayrılığın şokunu atamadıklarından, bekarlığın ilk  gününde çekingen davranırlar. Bu da ne yapacaklarını, durumlarını nasıl değerlendireceklerini bilmemekten kaynaklanır. Bu nedenle, hala umutlu olduklarından ilk günleri telefonun ya da kapı zilinin çalmasını beklemekle geçer.

Ayrılığın ilk haftasında; Acı gerçeği kavramaları ve kabullenmeleri, arkadaşlarının teyit telefonlarıyla başlar. İlişkinin iyi zamanlarında dost olan arkadaşlar, iyi niyet telefonları açarak durumu pekiştirirler. Sonunda çöküşü ağırlaştıracak olsa da telefonlar can simididir. Ümidin tükendiği, saatler geçtikçe anlaşılır. Arkadaşlarla gece aleme çıkılır, alkol alınır.

Ayrılığın ikinci haftasında; Acı gerçeği kabullenme süreci başlar. Ayrılık acısı artık kendini göstermeye başlar. Erkeğin içi acımaktadır. Git gide kabuğuna çekilerek evde tek başına zaman geçirmeye başlar. Salya sümük höykürmeler, ağlamalar, sızlamar, eski resimleri masaya döküp eskileri yadetme süreci başlar. “Ben nerede yanlış yaptım” feryatları duyulur. Şiddetli uykusuzluk çekildiğinden, saç-sakal traşı olunmaz. Terk edilmenin acısına göre, yoğun saç dökülmesi olabilir.

1 ay sonra; Erkeklerin bekarlığa alışma süreci başlar ve etrafında bulunan arkadaş profilinde bekar olanların sayısı artmaya başlar. Kültür düzeyi yüksek olanlar dans etmeye, resim yapmaya başlayarak kendilerini oyalamayı bilirler. Terkedilen bir erkeğin yalnız kalmaya dayanamadığı bu dönemde, Bütün arkadaşlarına sinema, kahve, yemek davetleri yaparlar.

2 ay sonra; Erkeklerin aşk acıları, terk edildikten 45 gün sonra son bulur. Yeni bir sevgili, geçmişte yaşanan sızıntılı bir terk edilişin ıstıraplarını dindirmede son derece başarılıdır. Büyük bir terk edilme vakası yaşayan erkeklerin acı duvarı yükselir. Terk edilmek, erkekleri olgunlaştırır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER