6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Terk Edilen Burçların Tepkileri

burclar_sifali_taslarOlaylara bakış açısı, kişisel tepkiler ya da karakteristik özellikler kişiden kişiye değişse de insanın, ait olduğu burcun genel özelliklerini de taşıdığı bir gerçek. Burçların genellenmiş davranış ve karakter özellikleri, aynı burca sahip bir çok kişinin taşıdığı özellikler üzerinden yola çıkılarak belirlenmiştir.

Her burcun çeşitli olaylara gösterdiği tepkiler farklıdır. Biz makalemizde terkedilme eylemine burçların gösterdikleri tepkiyi ele alacağız.

Birini terketmeyi kafaya koyan biri için, terkedilenin ne tür bir tepki göstereceği pek önemli olmasa gerek. Ama yine de bilmek istersiniz diye düşündük.

KOÇ BURCU

Sonuç sizi üzecek de olsa, terkedilen koç kendine hemen yeni birini bulacaktır. Çünkü koçun yapısı böyledir. Ancak, onu terkettiğinizde yeni birini bulmadan önce en tatlı tavrını takınarak size yaklaşmaya çalışacaktır. Amacı sizi tekrar elde edip edemeyeceğini görmektir. Ümit olmadığını gördüğünde başkasına yönelecektir.

Koç burcu insanı avlanmayı sever. Onu terkettiğinizde üzerinde fazla durmaz. Onun için ilişki bitmişse bitmiştir. Başkasına yönelmekte aceleci davrandığını ve aslında sizi sevmediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sizi de sevmiştir ama biten ilişkinin yasını tutmaz. Geçmişe takılmayı anlamlı bulmaz ve şimdi onun için yeni kişilerle tanışma zamanıdır.

BOĞA BURCU

Sevdiği kişileri kendi malı olarak gören boğa insanı, asla vazgeçmez. Bu nedenle ona ümit verici hareketlerden kaçınmanız gerekir. Tüm iletişim bağlarını kopardığınızdan emin olun. Asla arkadaş olarak kalamayacağınız bir burçtur.

Arzuladıkları ve sevdikleri şeylere bağlılıkları çok derin olduğundan sabırlıdırlar. Terkedenin geri dönmesini yıllarca bekleyebilirler. Terkettiğiniz sevgiliniz hala size aşıksa başka kimseyle çıkmayacaktır. Bu yüzden onun, bir daha dönmeyeceğinizi ve kesin ayrıldığınızı anlamasını sağlayın. Ya da sizinle ilgili gelecek planlarından vazgeçmeyen boğaya katlanmayı öğrenin.

İKİZLER BURCU

İkizler zaten kararlarında ve hayatlarında sürekli gel gitler yaşayan bir burçtur. Terkedildiğinde hayatına devam etse de sizinle ilgili duygularında gel gitler yaşar. Dost ve arkadaş olmayı teklif edip size soğuk davranabilir.

Zamanla ona değer vermediğinizi anladığı zaman hakkınızda dedikodu başlatacaktır. Ayrılmış olduğunuzu herkes duyacaktır belki de ama duyuran o olacaktır. Aşkta havai olduklarından terkedilme durumunda kendini en çabuk toparlayan burçtur. Yeni birine yönelmesi de çok vakit almayacaktır.

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu ayrılma ve terkedilme konusunda tam bir felakettir. Ayrılığı bir türlü kabul etmez. Gözyaşları sel olup akar. Eski resimleri elinden bırakmaz, falcılara gidip yeniden bir araya gelip gelmeyeceğinizi öğrenmeye kalkar.

Bu burç insanı her ne kadar sakin ve soğukkanlı görünümlü olsa da, içten yıkılmıştır. Bir ay sonra durumu kabulleninceye kadar sessiz telefonlar alırsınız. Terkedilen bir yengeçin durumu ne zaman kabulleneceği belli olmaz. Bazılarında bir ay sürer, bazılarında ise daha uzun. Taa ki ruh ikizini buluncaya kadar.

ASLAN BURCU

İlk zamanlar somurtsa da bir kaç hafta sonra yeni birini aramaya çıkar. Duygularını rahatça ortaya serdiğinden acı çeker. Ancak dikkatini çeken birini bulduğunda pabuçlarınız dama atılır. Artık aklına bile geşmezsiniz. Terkedilen aslan acı çekiyormuş gibi bir görüntü sergilemez. Kimse onun kötü durumda olduğunu düşünmemelidir. Korunması gereken bir imajı ve güçlü bir egosu vardır. Çevresinde bıraktığı izlenim ile saygınlığını korumak onun için çok önemlidir. Bu yüzden terk edenin kendisi olduğunu bile söyleyebilir.

BAŞAK BURCU

Ayrılık ona kendini kötü hissettirse de soğukkanlı tavrı elden bırakmaz. İlişkide neyin yanlış gittiğini enine boyuna analiz edecektir. Objektiftir. İlişkinin neden iyi gitmediğine dair mantıklı sebepler bulacak, kişiliğinizi didik didik ederek kusurlarınızı bulup ortaya koyacaktır. Bu ona kendini iyi hissettirerek, suçun sizde olduğuna kendini ikna edecektir.

TERAZİ BURCU

Terkedilen terazi için endişelenmenize gerek yok. Çünkü daima dört ayak üstüne düşer. Yaklaşık bir hafta kadar ağlayıp somurtsa da sonra piyasaya çıktığını herkese haber verir. İlişkisi bittiğinde yeni birini bulmak için uzun zaman beklemez. Hatta bu günler için yedeğinde tuttuğu hazırda bekleyen biri bile vardır belki.

AKREP BURCU

İlişkiden yavaş yavaş uzaklaşmanız ve ondan kurtulmak için ilişkiyi kendisinin bitirdiğine inandırmanız gerekir. Aksi taktirde intikam alma yoluna gidebilir. Hepsi aynı olmasa da en azından intikam fikri akıllarından geçer. Eğer sizi kazanmak istiyorsa hiç bir şey onu bundan vazgeçiremez ve sizi kazanmak için her taktiği dener. Dikkat edeceğiniz bir nokta da, ayrılmayı gerçekten isteyip istemediğinizi bilmenizdir. Çünkü akrep, kalbini bir kez kapattığında bir daha açması imkansızdır.

YAY BURCU

Yay burcu terkedildiğinde ”olan oldu, ağlamanın bir anlamı yok” diye düşünür ve yeni birini bulması çok zaman almaz. İyimserdir ve evrenin kendisine uygun birini sunacağını düşünür ya da flört ettiği kişiyle çıkmaya başlar. Onun hayatında geçmişten kalan ve ikinci bir şans verilmesini bekleyen mutlaka biri vardır. Kendi istemediği sürece asla yalnız kalmaz.

OĞLAK BURCU

Sakin görünüşünün altında aslında çok üzülecektir ama bunu dışa yansıtmayacaktır. Her şey yolundaymış gibi davranmaya devam edecektir. Aşk konusunda son derece tedbirli olduğundan hemen yeni bir ilişkiye girmesi beklenemez. Kalbini onarması zaman alacaktır ve ayrılığa mantık açısından bakacaktır. Ama tek başınayken bir kaç damla gözyaşı dökebilir.

KOVA BURCU

Onun haftalarca üzülmesini beklemeyin. Çünkü çevresi geniştir ve onu teselli edecek moralini yükseltecek bir sürü insan vardır. Çünkü kova da yay burcu gibi ”olan oldu ağlamanın bir yararı yok” diye düşünür. Duygularını düşünselleştirerek söze döker ve dile getirir. Sizinle en başından beri duygusal bir ilişkiye girmediği için haklı olduğunu düşünür. Yeni birini bulmanın da zamanı gelecektir ama şimdi dostlarla vakit geçirmenin keyfini çıkarma zamanıdır.

BALIK BURCU

Ona veda ettikten sonra koşarak oradan ayrılmalısınız. Haftalarca ağlayacaktır ve ne hata yaptığını, neden ilginizi yitirdiğini mutlaka soracaktır. Mektuplar yazarak sizi tekrar kazanmak için araya dostları sokacaktır. Ona böyle bir ihtimalin olmadığını belirtmezseniz asla peşinizden ayrılmaz. Bu romantik peri, masalın bittiğine kanaat getirince başka bir masala yönelecektir. Gizliden gizliye bu oyundan hoşlanır ve pembe dizileri sever.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER