19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Tektaş Konusunda Altın Öneriler

evlilik-teklifi-2014-1İstatistiklere göre, ülkemizde her yıl 650 bin çift dünya evine giriyor ve bunların bir çoğu da evlenmek için yaz aylarını tercih ediyor. Baharı geride bırakmaya hazırlandıımız şu günlerde bir çok çift evlenme yolunda ilk adımı çoktan atıp, hazırlıklarını tamamladı bile. Henüz ilk adımı atamamış erkekler de sevgililerine evlenme teklif etme hazırlığı içinde.

Eğer henüz evlenme teklif etmediyseniz ve etmeyi düşünüyorsanız bilin ki, evlenme teklifi hayatınızdaki en önemli viraj ve bu virajı emin adımlarla geçmenin yolu ise; Tektaş pırlanta yüzük. Öncelikle şunu bilmenizde fayda vardır. Tüm kadınlar için evlenme teklif edilmesi, teklif sırasında kullanılan yöntem ve sunulan tektaş çok önemlidir. Yani tektaşın değeri evlenme teklif etmeniz kadar büyüktür. Bu nedenle evlenme teklifi sırasında tektaş almanız karşınızdaki kadın için çok büyük değer taşıyor.

Tektaş Konusunda Altın Öneriler

• Tektaş olmadan evlenme teklifi mi? Aman Dikkat…

Ülkemiz de dahil neredeyse tüm toplumlarda evlenme teklifi ve tektaş yüzük birlikte anılıyor. Bu olgu genç kızlarda oldukça büyük bir beklentinin oluştuğunun da bir göstergesi haline geldi. Dolayısıyla siz siz olun tektaş olmaksızın evlenme teklifi yapmayın. Bu eksikliği yıllar boyu dinlemek istemiyorsanız beklentilere uygun bir tektaş seçimi yaparak ilk kuralı yerine getirmiş olun.

• Tektaş olsun da nasıl olursa olsun demeyin!!!

Evlilik teklifine karar veren beylerin aklındaki en büyük soru işte bu; Evet tektaş alacağım ama hangisini almalıyım? Bu noktada pırlanta danışmanlarının tavsiyesi tabi ki bütçeniz ölçüsünde olmak şartıyla en az 0,25 karat bir tektaş alınması oluyor. Beylerin bu noktada en çok yaptıkları hata tektaş olsun da küçük olsa da olur düşüncesidir. Bu noktada o özel gecede asık bir surat görmek istemiyorsanız tavsiyemize mutlaka uyun. Ayrıca yıllar boyunca Merve’nin kocasının aldığı tektaşın ne kadar büyük olduğunu sizin aldığınızın ise minnacık olduğunu dinlemek istemezsiniz.

• Tektaş modeli çok önemli… Klasik bir montür seçin

Beyler pırlanta tektaşlara çok uzak olduklarından bu konuda da tavsiyeye ihtiyaç duyuyorlar. Burada uzman tavsiyesi yıllar boyu modası geçmeyecek olan klasik 4 veya 6 tırnaklı tektaş modelleri olmaktadır. Unutmayın ki bu tektaş belki de torunnuuza hatıra olarak miras bırakacağınız ve 50-60 yıl sonra bile kullanılacak bir tektaş olacaktır.

• Tektaş fiyatlarını titizlikle inceleyin. Sertifika isteyin…

Erkeklerin yabancı olduğu bir konu olduğu için kafalarının karıştığı bir nokta da tektaş fiyatlarıdır. Bu noktada dikkatli olun. Tektaş fiyatlarını etkileyen faktörler pırlanta taşın rengi, berraklığı ve metalinin cinsi ve ağırlığıdır. Bu noktada fiyat kıyası yaparken mutlaka aynı değerler olduğundan emin olun. Sertifika isteyin.

• Tektaşı aldım. Şimdi teklifi nasıl yapacağım? Mutlaka özen gösterin…

Şimdi sıra bir ömür birlikte olmayı teklif edeceğiniz o şanslı kadına söylenecek güzel sözler bulmak. Ve tabi bu sözlerin söylenebileceği romantik bir ortamı oluşturmak olacaktır. Unutmayın artık herkes tektaş alıyor. Mühim olan bu tektaşı ve teklifi sunarken neler hissettirdiğiniz olacaktır. İhmal etmeyin ve bu konu üzerinde mutlaka çalışın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER