19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Tek Hareketle Göbek Eritme

186209574-thinkstock-gobek-bel-karin-kalca-bazen-popo-egzersiz-diyet-mklGöbek yağları, bir çok kadının ortak estetik sorunları arasındadır ve kadınlar için düz bir karına sahip olmak çok önemlidir. Göbek yağlarını eritip, sıkı ve düz bir karına sahip olmak için de ellerinden geleni yaparlar. Ama çoğu zaman yapılan diyetler, sporlar işe yaramaz. Karında biriken inatçı yağlar bir türlü erimez.

Göbek yağlarından kurtulmak isteyip de kurtulamayanlara, spor eğitmenleri tarafından göbek yağlarını eritmede etkili olduğu söylenen tek bir hareket önereceğiz. Düzenli olarak bu hareketi yaptığınızda inatçı göbek yağlarınızdan kurtulup, düz bir karına sahip olduğunuzu göreceksiniz.

İşte o hareket…

Aslına bakarsanız bu hareket, bir tür şınav. Ama onu daha da zorlaştırmak için pilates topu kullanmanız gerekiyor. Karın yağlarından kurtulup sımsıkı bir görünüm yaratmak için haydi, harekete başlıyoruz!

Önce şınav pozisyonu alın. Yani yüz üstü yere paralel gelecek şekilde uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açarak yere koyun. Bacaklarınızı pilates topunun üzerine yerleştirin.

Hareketi yaparken belinizin kavislenmesine izin vermeyin. Ayaklarınızı, pelvisinizi ve omuzlarınızı bir hat üzerinde tutun.

Oluşturduğunuz pozisyonda kalabildiğiniz kadar uzun, pozisyonunuzu bozmaya başlayıncaya kadar bekleyin.

Topla alternatif bir hareket daha uygulamak isterseniz, topun üzerine sırtınızı yerleştirerek, ayaklarınız doksan derecelik açıyla yere basarken mekik çekebilirsiniz. Ancak dikkat, kullandığınız topun gövdenizin genişliğine uygun olmasına özen gösterin.

pilates (1)

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER