20.4 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Bakımlı tırnaklar, güzel elleri tamamlayan önemli bir ayrıntıdır. Bakımlı tırnaklara kavuşmak, bakım için yeterince vakit ayırmak ve özen göstermekle olur. Ama çoğu kez hanımların tırnak bakımına ayıracak zamanları olmaz. Ama günümüz kadının güzellik sorunları hiç bir zaman çaresiz değildir. İş güç sebebiyle tırnak bakımına zaman ayıramayan ya da bakımına özen göstermesine rağmen tırnak yapısından kaynaklı sorunlar sebebiyle veya tırnak yeme alışkanlığı yüzünden bir türlü bakımlı tırnaklara sahip olamayan hanımların imdadına takma tırnaklar yetişiyor.

Sizin de böyle tırnak sorunlarınız varsa, önerileri uygulayarak, kısa sürede mükemmel görünümlü tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Takma tırnak seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar

Takma tırnak seçimi yaparken kendinize soracağınız en önemli soru, niçin takma tırnak kullanmak istediğinizdir. Mesela, tırnak yeme alışkanlığından dolayı sorun yaşayan kişiler genelde çoklu modelleri seçerler.

Herkesin tırnak yapısına uygun olması amacıyla, kutu içerisine konulan tırnaklar farklı ebatlarda tasarlanmıştır. Yani kutudan çıkan takma tırnakları deneyerek hangisinin sizin tırnağınıza uygun olduğunu kolayca bulabilirsiniz. Paketler genelde 24’lüdür ama 100’lü olarak tasarlanmışları da vardır.

Eğer takma tırnak kullanma sebebiniz özel günler ise, hazır şekilli olanları tercih etmeniz doğru olur. İsterseniz frenchli modeller bile mevcut. Hazır şekilli modeller, yalnızca özel günlerde değil, günlük olarak da kullanılabilir.

Kısa bir sürede ellere muhteşem bir görünüm kazandıran takma tırnakların ojeli modelleri bile mevcut. Renk renk boy boy, süslemeli, desenli hatta taşlı olanları bile var. Zevk ve tercihinize hitap edecek bir modeli kolayca seçebilirsiniz. Hem oje sürerken kuruma ve taşırma derdi de yok.

Takma tırnaklar ile ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar;

– Takma tırnakları parmağınıza taktığınız andan itibaren siz çıkarmadığınız sürece kendiliklerinden çıkmazlar. Ancak, kullanım süreleri 1 ila 10 gündür. Bu süre zarfında törpüleyip istediğiniz şekli vererek kullanabilirsiniz.

– Takma tırnaklarda japon yapıştırıcısı kullanılmaktadır ve tırnakla birlikte satılmaz. Kendiniz bir kırtasiyeciden almalısınız.

– Takma tırnaklarınızı çıkarmak istediğinizde ılık ve asetonlu suda bir müddet bekletmeniz gerekir. Böylece tırnaklarınız kendiliğinden çıkacaktır. Bunun dışında tırnak çıkarma sıvısı yardımıyla da çıkarabilirsiniz. Bu sıvılar ellere zarar vermeden takma tırnaklarınızı çıkarmanıza kolaylık sağlarlar.

– Tırnaklar kullanılmaya başlandığı ilk bir kaç gün yapıştırıcının etkisi kuvvetli olacağından çok zorunlu olmazsa tırnaklarınızı ilk günlerde çıkarmamanız tavsiye edilir.

Protez tırnakla takma tırnak arasındaki fark;

Protez tırnak takma tırnak gibi tırnağın dibinden değil sadece ucundan uzman kişilerce özel bir işlemle takılır. Dolayısıyla asıl tırnağın büyümesini ve hava almasını önlemez. İşlem 2 saat sürer bakımı düzenli yapıldığında 3-4 ay kullanım süresi vardır.

Denize havuza girmek banyo yapmak etkilemez. Kendi tırnağınız gibi ojelerinizi de yenileyebilirsiniz

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER