19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Susam Yağı İle Saç Uzatma

kuafor-enes-anil-uzun-da-goz-alici-saclara-sahip-olmaniz-icin-brezilya-fonu_50561e68c4e81_0Saç uzatmak çoğu kadın için zor gibi görünse de, aslında iyi bir bakımla saç uzatmak kolay hale gelebilir. Saçların uzamak için bakıma ihtiyacı vardır. Dengeli bir beslenme saç uzatmak ve bakımlı saçlara sahip olmak için önemli olsa da tek başına yeterli olmaz çoğu zaman. Saçlarda dış etkenler sebebiyle oluşan harabiyetin de ortadan kaldırılması gerekir. Bu da ancak iyi bakımla olur.

Saçların dışsal bakımı ise bitkisel yağlar kullanılarak yapılan bakımdır. En iyi saç bakım yağı da susam yağı olarak bilinir. Uzmanların görüşü de bu yönde. Gerçekten de susam yağı, onarıcı ve yeniden yapılandırma etkisiyle çok ideal bir saç bakım yağıdır. Ayrıca saçları uzatıcı özelliği de herkes tarafından bilinen ve kabul görmüş bir gerçek.

Susam Yağı İle Saç Uzatma nasıl Olur?

Susam Yağı İle Saç Bakımı

Malzemeler

1 çorba kaşığı susam yağı
2 adet bıldırcın yumurtası
Yarım soyulmuş avokado

Hazırlanışı ve Uygulama

Soyulmuş avokadoyu iyice ezin. İçine bıldırcın yumurtası ve susam yağını koyup karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Streç filmle sarıp 2 saat bekletin. Ardından saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Haftada 1 defa uygulayın.

Önemli Hatırlatmalar

Saçlarınızı yıkarken, susam yağının zemine dökülmesi ile zemini kayganlaştıracağı unutulmamalıdır. 10 yaşından küçük çocuklarda dahili ve harici kullanımı sakıncalıdır.

Ayrıca susam yağının cilt yaşlanmasına karşı çok iyi geldiğini de hatırlatmak isteriz. Özellikle göz çevresinde kullanmanız, kırışıklık ve kazayaklarından koruyacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER