2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Sperm Kalitesi İçin İskoç Eteği

fft99_mf3207726Modern yaşamın kazandırdıkları kadar insan hayatından götürdükleri var. Bu su götürmez bir gerçek. Modern hayatın, erkeklere en büyük darbesi ise, sperm sayısı ve kalitesinde düşüşler yaşamalarıdır. Bu durumu uzmanlar sık sık gündeme getiriyorlar zaten.

Erkeklerin sperm sayısı ve kalitesinin artırılması üzerine yapılan bir araştırmadan bahsetmek istiyoruz. Araştırmaya göre, giyilen İskoç model eteğin erkeklerin sperm sıkıntılarına çözüm olduğu belirtiliyor. Eğer erkekler iç çamaşırı giymeden İskoç eteği giyerlerse sperm sayısı ve kalitesinin artacağı iddia ediliyor. Araştırmanın ev sahibi ise Hollanda…

Uygulama, Erasmus MC Üniversitesi Tıp Merkezi yoğun bakım bölümünde başlatıldı. Anılan Tıp Merkezinde uzmanlar; erkeklere eğer sperm kalitelerini artırmak istiyorlarsa giyim alışkanlıklarında küçük bir değişikliğe gidip İskoç eteği giymesini öneriyor. Ancak uzmanlar bu eteği giyerken iç çamaşırı giymemelerini özellikle belirtiyor.

Uzmanlar, spermin sağlıklı bir ortamda gelişmesinin, erbezlerinin vücut sıcaklığından 3 derece daha düşük bir ortamda bulunmasına bağlı olduğunu kaydediyorlar.  Sıkı pantolon ve iç çamaşırının testis bölgesinin sıcaklığını yükselttiğini belirten uzmanlar eteğin bu bölgedeki ısıyı düşüreceğini ve hava akımını sağlayacağını söylüyor.

Yapılan araştırmada uzmanlar düzenli etek giyen erkeklerin bir yıl içinde sperm sayılarında kayda değer artış ve kalitesinde gelişme olduğunu ifade etti. Böylece doğurganlık oranının da artacağı belirtildi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER