7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Sonunda Bunu da Yaptılar

361508ce4Kadınların güzelliğine düşkün olmasını fırsata dönüştürmek isteyen tasarımcılar boş durmuyor. Gün geçmiyor ki kadın güzelliğine katkıda bulunacak bir buluş ortaya atılmasın. Kadınlar için son güzellik buluşunun haberi Çin’den geldi. Son günlerde basında yer almaya başlayan ve manşetleri süsleyen bu tasarımın makyaja alternatif olacağı ve makyajın önüne geçeceği düşünülüyor.

Kadınlar için makyajın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Makyaj malzemeleri için ne kadar çok para ve zaman harcadıklarını hesaba katan tasarımcılar, kadınları makyaj derdinden kurtarmak amacıyla yüze sabitlenebilen makyaj maskesi geliştirdiler. Tabi bu maskenin kadınlar tarafından ne kadar tercih edileceği bilinmez ama Çinliler bu konuda oldukça iddialı.

Tasarımcı Zhuoying Li’ye ait olan bu biyonik maske, yüze sabitleniyor ve deri teknolojisiyle üretildiği için nefes alan çok ince bir yapıya sahip. İnsan yüzüne özel bir yapışkan madde sayesinde tutunan maske, yüz kaslarının hareketine ve mimiklere de imkan tanıyor. İlginç maske New York’ta bir tasarım okulu için projesi özelliği taşıyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER