11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Siyah Saçlara Doğal Bakım Tavsiyeleri

529249_160297350800220_220094897_nSaç bakımı hem çok önemli hem de kafa karıştırıcı bir şey. Çünkü bu konuda her kafadan bir ses çıkar, herkes bakım için kendilerince tavsiyelerde bulunur. Ancak, çoğu uzman kişiler değildir. Saç bakımı denilince hezimete uğramamak için uzman ağızlara kulak vermek gerekir.

Bu konuda en büyük iş tabi ki sizlere düşüyor. Öncelikle saçlarınızın yapısını tanımalı, hangi ürünlerin uygun olduğunu, hangilerinin saçınıza yaramadığını teşhis etmelisiniz. Çünkü kullanılan ürünler bakımın önemli bir parçasını oluşturur.

Saç bakımında en zor renk siyaha boyanan saçlardır. Hem siyahın parlaklığını korumak, hem de saçların yapısını muhafaza edebilmek oldukça zordur. Parlamayan siyah saç ise, mat bir görünüm sergileyerek keyfinizi kaçırabilir. Bu nedenle eğer saçlarınızı siyaha boyamışsanız, bakımı hususunda daha bir titiz davranmanız gerekir.

Bu konuda size yardımcı olacak bazı bilgiler paylaşmak istiyoruz. Uzman görüşlerinden derlediğimiz ve parlak, canlı siyah saçlara sahip olmanın püf noktalarını içeren bu bilgiler umarız işinize yarar. Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanız dileği ile…

Parlak Siyah Saçlara Sahip Olmanın Püf Noktaları

– Su; Su, iyi bir nem kaynağı olarak zaten tüm saçlara iyi gelir. Saç bakımında ilk sıraya alınması gereken en doğal bakım malzemesidir. Üstelik saçları hem içeriden hem de dışarıdan besler. Yani hem çok su içmeye özen gösterip, hem de saçlarınızı mineral ağırlıklı suyla yıkamanız bakım adına iyi bir yöntemdir.

– Jojoba Yağı; Jojoba yağı yapısal olarak, kafa derisinden salgılanan doğal yağlara benzediğinden saçlar için iyi bir doğal bakım ürünüdür. Doğrudan saç derisine uygulanabilir. Ancak, Hindistan cevizi yağı kadar etkili olmadığından saç bakım kremleriyle birlikte kullanılması tavsiye edilir.

– Zeytinyağı; Siyah saçlara iyi gelen doğal yağlardan bir tanesi de zeytinyağıdır. Ancak zzeytinyağı kullanırken miktarını iyi ayarlamak önemlidir. Fazla kullanılması halinde, saçın doğal yapısını bozabilir. Bu nedenle, saçınıza uygun miktarı göz kararıyla kendiniz ayarlayabilirsiniz. Zeytinyağı diğer bakım kremleriyle çok uyumlu olması açısından da en iyi bakım yağıdır.-

– Hindistan cevizi Yağı; Hindistan cevizi yağı aslında bir çok saç bakım ürününde bulunur. Bunlar da kullanılabilir ancak, en doğrusu yağın direkt olarak saçlara uygulanmasıdır. Hindistan cevizi yağı, çok iyi bir saç yumuşatıcısıdır. Diğer bitki yağlarından farklı olarak, salara ve saç diplerine direkt etki ederek saçlara parlak bir görünüm kazandırır. Ciltte kısa sürede emildiğinden faydaları da çok kısa bir zamanda görülür.

– Shea Yağı; Siyah saçların parlak ve canlı görünmesi için en ideal bakım yağlarından biri de shea yağıdır. Ancak, bu yağı alırken, pürüzsüz, rafine edilmiş ve açık sarı olanları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Shea yağı içerdiğini iddia eden pek çok ürün olmasına rağmen, bunların pek çoğu sahte çıkar. Bu nedenle ürünü güvenilebilir yerlerden satın almakta yarar var. Shea yağını saçlarınıza uygun miktarda ve doğrudan uygularsanız, kısa sürede faydasını görürsünüz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER