25.9 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Siroza Kereviz Kürü

Kerevizin bilinen bir çok faydası vardır. Ancak, en etkili olduğu rahatsızlık sirozdur. Hem sirozu önlemede, hem de sirozun ilerlemesini durdurmada son derece faydalıdır.

Gerçekten de kerevizin içeriğinde sirozu önleyici nitelikte etken maddeler vardır. Bu etken maddelerin siroza karşı gücü hiç bir besinde yoktur. Ayrıca kerevizin içeriğinde, bu etken maddelere yardımcı olan promotor etkin maddeler de vardır. Kereviz kürü kullanan bir çok siroz hastasının hastalığında gerileme olduğu gözlemlenmiştir. Özellikle HepatitB ve HepatitC hastalarının düzenli olarak kereviz kürü uygulamalarında fayda vardır.

Karaciğerin vücutta çok önemli fonksiyonları vardır. Kan dolaşımının, sindirimin, kan pıhtılaşmasının, hormon dolaşımının ve pek çok biyokimyasal reaksiyonların oluşmasında (metabolizma) rol oynayan ve destek çıkan organımız karaciğerdir. Bu nedenle sağlıklı çalışmasının önemi büyüktür.

Kereviz tam bir karaciğer dostudur. Kerevizin karaciğere sağladığı faydanın yerini hiç bir sebze dolduramaz. Herhangi bir rahatsızlık olmasa da zaman zaman kereviz kürü tüketmek karaciğeri güçlendirerek sirozdan ve diğer hastalıklardan korur.

Kereviz kürü

Bir porsiyon kadar kereviz, ince ince dilimlenerek, kaynamakta olan 2-3 bardak suya eklenir. Hafif ateşte 6-7 dakika kadar haşlanır. Haşlanmış olan kerevizin kendisi ve suyu öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce aç karnına tüketilir.

3 ay boyunca haftada üç kez küre devam edilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER