11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Sıradışı İş Bulma Yöntemi

philippe-dubost-cv__storyism.net_Ülkemizde işsiz sayısı çok olunca, iş bulma yöntemleri internette yaygın bir şekilde ele alınıyor. İş bulma yöntemleri, nette en çok aranan konulardan olsa da hâlâ işsiz sayısı yüksek olduğuna göre çoğu kişide işe yaramıyor demek ki. Günümüzde iyi bir işe yerleşmek son derece zor bir şey. İşin iyisinden geçtik, insanlar yoklukta çalışabilirim diyecekleri işleri bile bulmakta zorluk çekiyor.

Peki işsizlik sadece bizim ülkemizin sorunu mu? Değil tabi ki. Dünya nüfusunun kontrolsüz bir şekilde artış göstermesi nedeniyle, günümüzde işsizlik sorunu bir çok dünya ülkesinin sorunlar listesinin başını çekiyor. Dünya ülkelerinin çoğu işsizlik sorunuyla başedemiyor. Bu da işsiz vatandaşa yansıyor. Bu nedenle geçerli olan iş bulma yöntemleri internet ortamında prim yapıyor.

İş bulma yöntemleri deyince, kullanır mısınız bilmiyoruz ama, bir Fransız vatandaşının kullandığı sıradışı bir iş bulma yönteminden bahsetmek istiyoruz. İşin ilginç tarafı, hem sıradışı hem de başarılı. Çünkü o zamana kadar iş bulmak için denemediği yöntem kalmayan Philippe Dubost, kısa bir zaman içinde tam 100 adet iş teklifi almış.

İşte o haber…

Fransa’nın Paris kentinde yaşayan Philippe Dubost aradığı gibi bir iş bulamayınca yaratıcılığını kullanarak işverenlerin dikkatini çekmeye karar verdi.

Alışveriş sitesi Amazon’un formatında bir CV düzenleyen Dubost kendisini de sitede satılan bir ürün gibi tanıttı. Dubost özgeçmişine “alıcılar” için bir de not ekledi: “Stoklarımızda sadece bir adet kalmıştır.”

Independent’in haberine göre, “dil seçenekleri” bölümüne kendi bildiği dilleri yazan Dubost dünyanın her yerine “gönderilebileceği” notunu da ekledi.

CV’sini inceleyip kendisiyle ilgilenenler için “Sepete ekle” butonunu kullanmalarını tavsiye eden Dubost kendisini bu yolla işe alma potansiyeli olan “müşteriler”in doldurması için bir de form oluşturdu.

Sıra dışı CV’sini iki günde hazırladığını belirten Dubost “Ürün bilgisi” ve “Ürün detayları” kısımlarına da kendi bilgilerini ekledi.

Özgeçmişiyle sosyal medyada da adından söz ettiren genç girişimcinin kısa bir sürede 100 işverenden iş teklifi aldığı bildirildi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER