10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Şımarık Sevgiliyle Nasıl Baş edilir?

mutlu_cift_evlilik_mklBazı zorlu kadın kategorileri vardır. Bunlardan bir tanesi de şımarıklar kategorisine dahil olan kadınlar… Şımarık kadınlar, hayır nedir bilmezler. İstedikleri her şeyin hemen olmasını isterler. İşin kötü tarafı sürekli almaya alışmışlardır ve verdikçe yakınlarında bulunan insanlardan daha fazlasını isterler.

Pahalı ve lüks yaşamaya alışmışlardır. Sürekli beğenmemek onların en belirgin özelliğidir. Kısacası şımarıklıklarının ve kibirlerinin sınırı yoktur.

Bir gün aşık oldunuz ve korktuğunuz başınıza geldi. Sevgiliniz, Her zaman ”aman bana denk gelmesin” dediğiniz şımarık kızlardan biri. Sizi hem seviyor hem de hiç bir yaptığınızdan memnun olmuyor. Aldığınız hediyeyi ucuz buluyor, bindiğiniz arabayı beğenmiyor. Burnu bir karış havalarda. Zaman zaman bu ilişki konusunda ümitsizliğe düşmeye başladınız bile.

Aslında endişelenecek bir durum yok. Eğer yöntemini bilirseniz her kadınla olduğu gibi şımarık kadınlarla baş etmenin de yolları vardır. Eğer siz sevginizden ve onunla olmak istediğinizden eminseniz bu ilişkinin yürümesi için mücadele edecek, karşınızdakinin şımarıklığını bastıracaksınız.

Nasıl mı? İşte size şımarık kadınla baş etmenin yöntemleri…

– Şımarık eşyalar

Konu şımarık kadınlarsa, onları özlerinden koparmak imkânsızdır. Dürüst olun, zemininizi koruyun ve her fırsatta hayattaki güzel şeyleri ona gösterin. Unutmayın, iyi bir şeyden çok fazla faydalandıkları için şımardı onlar: sabırlı olun, becerikli ve kendinize güveniniz tam olsun, ve siz bunları yaptıkça o da şımarık olmayan yolların da değerini anlayacaktır

– Grup içine girin

Onun şımarık davranışlarını yok etmenin bir başka etkili yolu da onu topluca yaptığınız aktivitelerin içine çekmek olacaktır. Bu onun şımarık eğilimlerini etkisiz hale getirecektir. İnsan, doğası gereği gruptaki çirkin ördek yavrusu olmak istemez. Kimse toplumdan dışlanmak istemez ve buna şımarık kızımızda dahil. O zaman bu davranışları yok etmek için yapılabilecek iyi aktiviteler nelerdir? Arkadaşlarla kamp yapmaya giderken onu da götürmek yada takım oyunlarına katmak. Bir “takımın” üyesi yaparak onun arkadaşlarınızı ve yaptığınız aktiviteye değer vermesini sağlarsınız.

– Geçirdiği sinir krizlerine tepki vermeyin

Onu bu şımarık alışkanlıklarından vazgeçirirken ufak tefek tartışmalar yaşamanız kaçınılmazdır. İnsanlar kişiliklerini bir gecede değiştiremezler ve şımarık kızlar da istisna değil. O yüzden sabırlı olmalısınız ama daha önemlisi istediklerini alamadığı zaman geçirdiği krizlerde karşılık vermek istemezsiniz. Bir erkeğin yapabileceği en kötü şey dırdır ederek karşılık vermek olacaktır. Böyle bir şeyin iki sonucu olabilir:

1) Onun hiç ilgi çekmeyen “önce ben” davranışına yenik düşüp bunu cüzdanınızdaki her şeyi kaybederek ödersiniz.

2) İstenildiği yere yönlendirilen minik bir köpek yavrusu gibi boyun eğen bir enayi olursunuz. Eğer böyle davranırsa sakın bu oyunun bir parçası olmayın. Dik durun ve bu davranışı kabul edemeyeceğinizi ama ikinizin de alttan alıp kabul edebileceği bir noktaya çekilebileceğini söyleyin. Dik ve kendinden emin duruşunuzu korumanız, ama bunun yanında onunla ortak bir noktada buluşabileceğinizi göstererek çok zorlu bir durumda bile nazik ve tatlı olduğunuzu görmesi onun büyük takdirini kazanacaktır.

– Ona mütevazı bir deneyim yaşatın

Parayla alamayacağı bir deneyimi yaşatmanın yanı sıra bir adım daha ileri gidip mütevazı olanlarını da yaşatabilirsiniz. Bu özellikle inatçı olanlar karşısında daha etkilidir çünkü eğer gerçekten sizinle zaman harcamanın kıymetini biliyorsa ellerini biraz kirletip sizinle birlikte çevresindekilere ve bulunduğu topluma yardımcı olacak şeylere katılacaktır.

Evsizlere barınak için düzenlenen geceye gönüllü olması, ya da yeğenlerinize bebek bakıcılığı gibi güzel fikirler olabilir. Bu gibi aktivitelerin iyi tarafı bir deneme teşkil etmeleridir: eğer güçlüklede olsa bunun üstesinden gelebilirlerse bir sonraki randevuya çıkmaya hak kazanacak kadar iyidir. Bu olaylar sırasında ufak tefek sızlanmalar olacaktır, ama kendi şımarık alışkanlıklarını feda edip bu tür şeyleri yapıyorlarsa kesinlikle onu elinizde tutmanız gerekir.

– Ona parayla alamayacağı bir deneyim yaşatın

Her şey parayla satın alınamaz. Maddi şeylerden hoşlanan şımarık bir bayanında kalbi vardır. Bu da demek oluyor ki derinlerde bir yerde o da hayattaki küçük bazı şeylerin verdiklerini takdir ediyor fiyat etiketi olmayan şeylerden bahsediyoruz. Birlikte yürüyüşe çıkmak, egzersiz yapmak, kitap okumak, sinemaya gitmek ve hatta sadece sarmaş dolaş kanepede oturmak gibi.

Şımarık bir kadınla çıkıyorsanız, onun şımarık tavırlarını etkisiz hale getirmek için güç algılanan bu aktiviteleri daha sık hedef alın. Kırmızı halı sermeden yaptırdığınız bu şeyler aşırı olduğu taktirde de bozulma ihtimalini taşımakta. İşte bu yüzden onu bazı zamanlar rahatlatmak için ona karşı biraz savurgan olmalısınız. Tabii bu sizin ucuz bir herif olmadığınızı da gösterecektir ve bankadaki bütün paranızı yemeden de sizinle çok iyi zaman geçirebileceğinin farkına varacaktır.

– Onu bekletin

Bir ilişkide şımartılmak aslında kötü bir şey değildir sadece ölçülü ve zamanlı olması gerekir. Çok lezzetli bir tatlı yiyip arkasından karın ağrısı çekmek gibi, daha başından şımartmak iyi bir şey değil ve romantik çabalarınız sadece onun keyfini yerine getirebilir.

Unutmayın, siz onu bu kötü huyundan kurtarmaya çalışıyorsunuz ve bunu yapmanın en iyi yolu sizin vermiş olduklarınızın değerini bilmesini sağlamak ve ilişki filizlendikçe bu tür şeylerin giderek büyüdüğünü göreceksiniz. İlk çıkmaya başladığınızda bütün paranızı önüne dökmeyin. Küçük eğlenceler ve ucuz heyecanlar birbirini tanımanın uygun ücreti. Ve eğer buna değerse bunu hep isteyecektir. Burada anahtar zamanı kendi avantajınıza göre kullanmaktır. Onu anlamlı hediyelerle şımartarak ilerleyen zamanlarda daha romantik ve sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlayacak.

Eğer şımarıksa, onun hayatta maddi olmayan şeylere de değer vermesini sağlayın.

– Kendinizi planlayıcı olarak kabul ettirin

Bazı konular hakkında düşünelim: Eğer şımarık bir kız gecenizi planlasaydı ne olurdu? Dışarıda yenecek bir akşam yemeği ve sizin ona olan düşkünlüğünüzü gösterebilecek olma şansınız en kötü kâbusunuz haline gelecek. O şehri kırmızılara boyarken siz onu takip edebilmek için bir tasma ile sürüklenip duracaksınız ve hepsinin faturasını siz ödeyeceksiniz. Sizin tarzınız bir randevu mu? Biz hiç öyle sanmıyoruz.

Her şey sırayla, sizin bu randevunun kontrolünü elinizde tuttuğunuzu göstermeniz gerek. Eğer başından dizginleri elinizde tutamazsanız çok uzun bir gece olacağı kesin ve siz onun kontrol ettiği geceyi elinden alana kadar maddi (ve manevi) hasar çoktan oluşur. Randevunuzu çok önceden hazırlamaya başlayın ve ona gerçekten güzel zaman geçirmek için çabalayacağınıza söz verin. Daha önceden denemiş olduğunuz ve paranızı çöpe atmadan güzel zaman geçirebileceğiniz aktivitelere gidin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER