23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Şıklığınızı Bozan Hatalar

sikliginizi_bozan_hatalar_h6806Şıklığınıza önem veren bir kadınsanız, şıklığınıza gölge düşürmekten kaçınmaya çalışın. Şık olmak, güzel giyinebilmek karşıdan bakıldığında çok kolaymış gibi gelebilir. Oysa şıklık, dünyanın en zor işidir. Şık olabilmek için en ince ayrıntıya kadar dikkat etmek zorundasınız.

Giyim konusunda şık olmak, güzel giyinmek adına bilmeden yaptığınız bazı hatalar, ne yazık ki şıklığınızı bozar ve gölge düşürür. Hatta bazen öyle hatalar yapılır ki, şıklıktan bahsetmek mümkün olmadığı gibi rüküşlük bile söz konusu olabilir. Bu nedenle şıklığınızı bozmamak ve rüküş ya da bakımsız bir kadın konumuna düşmemek için, giyinirken bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.

– Markalaşmak

Marka giyinmek adına baştan aşağıya markalaşmak yaratıcılıktan çok risk almak olacaktır. Marka giymek adına yapılan yanlış seçimler o markadan çok sizi marka yapacaktır. Kendinizden bu şekilde bahsedilmesini istemiyorsanız baştan aşağıya marka olucam diye yanşıl tercihler yapmayın.

– Yanlış kıyafet seçimi

En pahalı, tasarımlarıyla ünlü bir markanın kıyafeti bile olsa o kıyafet gideceğiniz yere uymuyorsa dikkatler kıyafetin güzelliğinden çok “bu kıyafet buraya giyilir mi” konusu olacaktır. Seçimleriniz doğru yere doğru seçim olmalıdır.

– Yanlış renk seçimi

Her insan kendine yakışan rengi bilmeli. Tenine, saçına uymayan bir renk tercihi sizi zannettiğinizden yaşlı ya da solgun gösterebilir.

– Yanlış beden

Sırf zayıf göstermesi adına yanlış seçilen kıyafetler, üzerinizde dar ya da bol duracak beden seçimleri yapılan en büyük hatalardan biridir. Her nekadar güzel olursa olsun eğer elbiseniz bütün fazlalıklarınızın fışkırmasına sebep oluyorsa güzelliğinizden eser kalmaz.

– Kaçmış çorap

Harika giyindiniz , kombinleriniz muhteşem saçınız, makyajınız yerinde ancak ters giden bir şeyler var. Siz farkına varmadan kaçan çorabınız herşeyi mahfedebilir. Her ne kadar ufak bir ayrıntı gibi dursa da aslında en önemli ayrıntıdır. Çorap kıyafeti bütünleyen bir etkendir ve mutlaka yedeğini bulundurmalısınız.

– Kötü makyaj

İyi bir makyaj kıyafeti tamamladığı gibi kötü makyaj ise en güzel kıyafeti bile geri planda bırakabilir.

– Çanta seçimi

Kıyafetiniz çok güzel de olsa yanlış tercih ettiğiniz çanta her şeyi mahvedebilir. Spor bir kıyafeti abartılı bir çantayla kombinleyemeyeceğiniz gibi klasik bir kıyafeti de spor bir çantayla kombinlemek büyük hata olabilir. Aksesuar seçerken kıyafetle aynı renk olması gibi bir zorunluluk yoktur önemli olan zıt renklerle şık bir kombin oluşturabilmektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER