19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Sıkı ve Dar Kalçalar İçin Öneriler

blog10Bir kadın olarak vücudunuzun en ilgi çeken bölgelerinden bir tanesi de kalçalarınızdır. Kalçalarının biçimli ve gösterişli olmasını her kadın hayal eder. Aslında kalçaları biçimlendirmek hayalde bırakacak kadar zor bir şey değil. Egzersiz yapıp, biraz da özen göstererek biçimli ve imrenilecek kalçalara kavuşmanız mümkün. Yapacağınız şey çok basit. Dişiliğinizin sembollerinden biri olan kalçalarınızı ihmal etmeyip, biraz zaman ayırarak, gayret gösterirseniz amacınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

SU İÇMEYİ ALIŞKANLIK EDİNİN

Bildiğiniz gibi suyun sağlığımız üzerindeki yararları saymakla bitmiyor. Suyun cilt ve sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olan suyu asla ihmal etmeyin. Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

KALÇA KASLARINI ÇALIŞTIRIN

Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız şart. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yüzme, yürüyüş özellikle de bisiklete binmek de kalçalar için önerilen egzersizler arasında yer alıyor.

su_14b21bc0-299f-4480-9958-843c5986a903_3
KALÇA MASAJINI İHMAL ETMEYİN

Masaj kalçalar için de çok yararlı. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal.

kalca-masaji
BOL BOL HAREKET EDİN

Özellikle masa başında oturarak iş yapan kadınların büyük bölümünde alınan kilolar kalça bölgesine gidiyor ve zamanla dolgun kalçalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle gün boyu hareketsiz kalmayın. Ofisiniz üst katlarda ise asansör yerine merdivenleri kullanın.Yürüyebileceğiniz mesafeler için arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına binmeyin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER