2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Sıkı Bir Karın İçin Bu Yiyecekleri Tüketin

dumduz_bir_karin_icin_h3184Sıkı bir karna sahip olmak için tek başına diyet yapmak, ya da tek başına egsersiz yapmak yeterli değildir. Sıkı bir karna sahip olmanın yolu, sağlıklı bir beslenme proğramı ile karın kaslarına yönelik egzersiz proğramından geçer.

”Spor nasıl olsa yapılır da, sıkı karın kasları için beslenmemizde nelere yer vermemiz gerekir?” diye düşünüyorsanız, uzmanların tavsiyelerinden yola çıkarak, sıkı karın için neler yenilmesi gerektiği konusunu portalımıza taşıdık.

İşte uzmanların önerdiği 9 besin maddesi…

Yumurta

Yumurta en güçlü protein kaynağı olması sebebiyle hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Her gün bir yumurta tüketilmesi önerilir.

Badem

Badem, hem iyi bir mağnezyum kaynağı olup, hem de lif ve protein içerir. Bu nedenle, günlük olarak 23 adet badem tüketilmesi önerilir.

Elma

Hem düşük kalorili, hem de lezzetli olan bu meyve, iyi bir bağırsak çalıştırıcısı olduğundan metabolizmanın işlevlerini hızlandırır. Günlük olarak en az bir kabuklu elmanın tüketilmesi önerilir.

Çilek

Hem kuvvetli bir antioksidandır hem de yüksek oranda lif içerir. Günde bir öğün tüketilmesi önerilir.

Soya

Soya da iyi bir antioksidandır. Ayrıca, yüksek oranda protein ve lif içerir. Soya fasulyesinin günde bir öğün tüketilmesi önerilir.

Yoğurt

Yoğurtta bulunan probiyotik bakteri, sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Yemeklerinizin yanında bir ila üç kâse yarım yağlı ya da yağsız yoğurt tüketilmesi önerilir.

Somon

Omega-3 yağ asidi kaynağı olması nedeniyle somon, düz bir karın için büyük önem taşıyor. Yemeklerinizde haftada en az iki-üç kez somona yer verilmesi önerilir.

Sebze Çorbası

Günde iki kez sebze çorbası yerseniz, kilo vermede daha başarılı olursunuz.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Yeşil yapraklı sebzeler düşük kalorili olmaları nedeniyle mide ve karın bölgenizde farklılık yaratıyor. Günde üç öğün yemeklerinizle ya da tek başına yeşil yapraklı sebze tüketebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER