8.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Şifalı Taşlar Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Şifalı taşlar alternatif tedavinin vazgeçilmezlerindendir. Yüzlerce yıldır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan şifalı taşlar, aynı önemini günümüzde de korumaya devam ediyor. Cezbedici muhteşem görüntüleriyle şifa dağıtmaya devam ediyorlar.

Şifalı taş kullanımında en önemli konu, şifalı taşların iyi tanınması ve hangi hastalıklarda kullanılabileceklerinin bilinmesi. Eğer herhangi bir rahatsızlık için şifalı taş kullanımı tercih edilecekse, özellikleri konusunda önceden bilgi edinerek kullanılması daha doğru olur. Bunun için de şifalı taşlarla ilgilenen bir uzmandan yardım almak, şifalı taşların faydalarından maksimum oranda yararlanmak açısından önemli ve gereklidir.

Bazı şifalı taşların kısaca faydalarına değinmek istiyoruz…

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--9– Yıldız Taşı; Mutluluk, huzur, dinçlik verir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--8– Turkuaz; Boğazdaki kaşıntıyı ve öksürüğü azaltır. Vücuttaki hücrelerin yenilenmesine katkı sağlayarak, yaşlanmayı geciktirir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--7– Sedef; Baş dönmesi rahatsızlığını giderir. Hem fiziksel görme gücünü, hem de zihinsel görme gücünü artırır. Katarakt için yararlıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--6– Malakit; Radyasyonun etkilerinden korur. Görünümü, ilk bakışı çektiğinden nazara karşı etkilidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--5– Firuze; Bedeni fiziki ve psikolojik olarak güçlendirip, Genç kalmayı ve zinde olmayı sağlar. Cinsel sorunlar için tedavi edici pozitif enerji yayar. Taşıyana cazibe verirken, cazibenin nazara dönüşmesini engeller.

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--4– Amazonit; Genel sağlık için yararlıdır. Bedeni güçlendirir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--3– Akuamarin Gereksiz düşüncelerden arınmak ve bir noktaya odaklanmak için yararlıdır. Hafızayı güçlendirir, berrak bellek oluşturur, mantıklı ve dengeli düşünme sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--2– Akik Şarta bağlı olmayan sevgi verir. Ruhsal gelişim sağlar. Mahrem güç eksikliğini giderir. Metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sifal-taslar-hangi-hastaliga-iyi-geliyor--1– Diamond; Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir. Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin, ruh, beden ölçüsünü birleştirici ve bütünleştirici gücü de bulunur.

 

 

 

 

 

charoite-tasi– Charoite; Baş ağrılarına ve işitme problemlerine karşı etkilidir. Sinirleri düzenler, yatıştırır ve sakinlik verir. Uykusuzluğa karşı etkilidir. Kalp ve zihin arasındaki bağlantıyı ve dengeyi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

aytasi– Aytaşı; Kadınların aylık periyodlarının düzenli olmasını sağlar. Cinsel organların korunmasında etkisi vardır.
Kramplara, bacak ve sırt ağrılarına iyi gelir. Doğun sancısını hafifletir. Oburluğa karşı etkilidir. Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden ve duygularını kabul etmesine yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

iyolit_viking– İyolit; Sıkıntı ve problemlerin çözümlerinde sizlere yardımcı olabilmektedir, Beyin fonksiyonlarınızı arttırabilmektedir,
Alkol sorunlarınız var ise iyileşebilmenizde yardımcı olabilmektedir, Metabolizmanın sorunlarını çözebilir ve hızlandırabilmektedir,

 

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER