6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Sevgilinizi Evliliğe İkna Etmenin Yolları

evlilik_teflifi_2Erkekler, evlilik konusunda kadınlar kadar hevesli değildirler. İlişkide tüm şartlar uygun olsa da evlenme teklifi konusunda ağırdan alırlar. Bu durum erkeklerin sorumluluk alırken kadınlara göre daha çok zorlanmalarından kaynaklanır. Erkekler, aile sorumluluğun kaçtıkları için, flört döneminde evlilik tekif etme sürecini biraz kafalarına göre sallayıp uzatırlar. İlişkinin gidişatı da dahil tüm şartlar ”artık evlenin” sinyali verse de erkekler çoğu zaman evlenme teklifi konusunda kayıtsız kalıp, beklemekten canınızı çıkarabilirler.

Çok sevdiğiniz ve aşık olduğunuz bir erkekle berabersiniz ve onunla evlenmeyi hayal ediyorsunuz. İlişkiniz, sizi evlenmeye götürecek kadar mükemmel gidiyor. Bugün ya da yarın evlenme teklifi alacağınız umuduyla bekliyorsunuz ve sevdiğiniz erkekte tık yok. Bu şekilde beklemeye devam ederseniz evlilik teklifinin gelmesi umduğunuzdan daha geç olabilir. Bu şekilde elleri bağlı oturup beklemektense, bu teklifi hızlandıracak birşeyler yapabilirsiniz. Teklifi, sevgilinizin ağzından koparıp almak biraz da sizin elinizde. Neticede erkekler, evlilik kararı verme konusunda oldukça cesaretsizlerdir.

– Flörtleşmeye Devam Edin; Ne kadar zaman geçerse geçsin onunla flörtleşmeye devam edin. Onda uyandırdığınız heyecanı kaybettirmezseniz sizi sonsuza kadar beraber olmak istediği biri olacak görecektir.

– Ayaklarınız Yere Bassın: Hayat bir roller coster gibidir. Duygusal gel-gitler yaşayabilirsiniz ama bunu ona hissettirmemelisiniz. Onun hayatında ‘Drama Queen’ olarak yer almayın. Güçlü durun ve eğer kendi başınıza başaramıyorsanız terapistinize başvurun.

– İletişim; İlişkinin başında ve tabiî ki evlilikte de en önemli şey iletişimdir. İletişim sevdiklerimizle bizi bir arada tutan tek yoldur. Ona neler hissettiğinizi, olumlu ve olumsuz her şeyi anlatın.

– Kendinize Güvenin; Kendinizden emin olur ve her şeyle mücadele edebilecek yapınızı belli ederseniz onun dikkatini çekersiniz. Erkekler, kendine güvenen kadınlara saygı duyarlar ve kendilerini ayrıcalıklı hissederler.

– Sen Benim Kahramanımsın!; Her erkeğin içinde kadınları kurtarma ve koruma içgüdüsü vardır. Onun içindeki kahramanı uyandırın.

Bazı işlerinizde kendisinden yardım isteyin ve sonrasında övgüler yağdırın. Mutfakta işler yaratın ya da arabanızı park ettirin. Hatta işiniz olmasa bile ona kahraman olmak için fırsat yaratın. Erkekler iltifata bayılır! Sizin kahramanınız olmak onları cesaretlendirecektir. Ona sık sık hayatınızdaki en güzel, en değerli insan olduğunu söyleyin.

– Kendinize Yandaşlar Bulun; Sevgilinizin arkadaşları tarafından sevilmek kadar güzel bir şey olamaz. Çünkü onlar, sevgilinize sizden daha iyi bir kadın bulamayacağınızı söyleyecek olan kişilerdir.

Onun arkadaşlarını bir maç akşamı için kendi evinize davet edin ve onları güzel bir şekilde ağırlayın. Ayrıca erkek arkadaşınızı arkadaşlarıyla buluşması ve dışarı çıkması için arada kendiliğinizden teşvik edin. Bu kadar toleranslı olan bir kadın her erkeği etkiler, tabi en yakın arkadaşları da!

– Mükemmel Bir Ekip Olacaksınız; Erkekler hayatlarının sonuna kadar ayaklı banka olmak istemezler. Bu nedenle sizin onu “altın yumurtlayan tavuk” olarak görmediğinizi bilmesi gerekir.

Ona evliliğiniz boyunca sizin de bir şeylerin ucundan tutmak istediğinizi gösterin. Şöyle ki: Siz de para kazanmaya, ona işinde yardım etmeye veya çocukları büyütmeye hazırsınız. Ona, sizin onu her şekilde destekleyeceğinizi ve birlikte yıkılmaz bir ekip olacağınızı anlatın. Sonuçta onu sevdiğiniz için evleniyorsunuz, maddi hırsınızdan dolayı değil.

– “Ne Kadar Güzel Bir Düğün” Değil mi Sevgilim?; Yapılan araştırmalar, erkeklerin en büyük korkularından birinin evlenmek olduğunu kanıtlamış. Aslında biz bunu zaten biliyoruz, değil mi? Ne kadar aşık olsalar bile, erkekler bu sorumluluktan genelde kaçmayı tercih ediyorlar.

Onun korkularını ve endişelerini yok etmeye çalışın. Ona evlenmek istediğinizi yumuşak bir biçimde hissettirin. Örneğin, birlikte romantik bir film izlerken, ona hayalinizdeki evlilikten veya düğünden bahsedebilirsiniz.

– Rest Çekin; Evlilik konusu gündeme geldiğinde, her şeye rağmen hala sağır gibi davranıyorsa bu sefer rest çekin.

Evlilikten korkan sevgilinize şunları söyleyin: Bana evlenme teklifi yapmak için 3 ayın var, sonra ben olmayacağım! Eğer güzellikle yaptıklarınız işe yaramıyorsa, bir de bu yöntemi deneyin. Son safhada kaybedecek neyiniz var ki! Ayrıca birçok evli erkek bu yöntemin işe yaradığını söylüyor. Buna rağmen sevgiliniz hala istemiyorsa, karşınızdaki adamın evlenmek istemediğini anlar ve kendinize yeni bir yol çizersiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER