19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Sevgilinizin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

fft31_mf4273098Yalan bütün ilişkileri temelinden sarsan bir alışkanlıktır. İlişkilerde her iki taraf da yalan söyleyebilir ama ilişkilerde en çok yalana başvuran taraf genelde erkek olur. Yalanların bir çoğu aldatma sonucunda söylendiği için, aldatılma korkusu yaşayan her kadın sevgilisinin yalan söyleyip söylemediğinden doğal olarak kuşkulanır. Sevgililer arasındaki kavgaların bir çoğu da bu yalan söyleme kuşkuları yüzünden çıkar.

Sevgilinizin yalan söyleyip söylemediğinden kuşku duyuyor ancak yanılma payınızı da düşünerek içiniz içinizi yiyorsa, telaşlanarak onu sorguya çekmeniz aranızın bozulmasına neden olabilir. Aranızın bozulması ise sizi üzer. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Ömür boyu kuşkuyla yaşayamayacağınıza göre, sevgilinizin size yalan söyleyip söylemediğini ortaya çıkarmanız gerekiyor.

Dünyaca ünlü bir kadın dergisi ilişkileri çıkmaza sokan tartışmaların söylenen yalanlar olduğuna dikkat çekerek; partnerin yalan söylediğini anlamak için geliştirilen yolları okuyucularıyla paylaştı.

İşte o yöntemlerden bazıları:

-Yalan söylediğini düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden ona şu soruyu sorun: Neden yaptın? Sevgiliniz bu soruya öfkeleniyor ve aşırı tepki veriyorsa bu, masum olduğunun kanıtı olabilir. Fakat cevap olarak sizi ne kadar çok sevdiğini söyleyip duygularını sıralamaya başlıyorsa bu, sizi aldattığının bir göstergesi sayılabilir.

-İlişki uzmanları insanlar gülümsediği zaman bunun vücutlarının her bölgesine yansıdığı görüşünde. Sevgiliniz sizinle beraberken gülümsüyor fakat vücut dili aslında başka şeyler hissettiğini söylüyor. Bu durumda ona soracak sorularınız olabilir.

-Yalan söyleyen kişiler yalanlarını gizlemek için çok çaba sarf etmek zorundadır. Bunun için de huzursuz görünen bir kişiden çok rahat görünen kişilerin yalan söyleme olasılığı daha yüksektir.

– Yapılan araştırmalar sonucu yayınlanan makalede yalan söylediğine emin olunan bir kişiyle telefon ya da cep telefonu mesajı ile değil yüz-yüze iletişim kurulması tavsiye ediliyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER