3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Ses Güzelleştiren Bitkisel Yöntemler

caySes, diğer insanlarla olan iletişimimizi sağlayan bir araç olması sebebiyle çok önemlidir. Ses güzelliği doğuştan bazı insanlara verilen bir yetenek de olsa iletişim sağlamak için ses güzelliğine ihtiyaç yoktur. Ancak, özellikle kış aylarında yaşanan enfeksiyonlar ya da farklı sağlık sebepleriyle ses telleri hasar görerek sesimizde kısılmalar yaşadığımız olur. İşte böyle zamanlarda konuşmakta, derdimizi anlatmakta zorlandığımız için sesin ne kadar önemli olduğunu anlarız.

Kış aylarında ses telleinden kaynaklı olarak sesinizde meydana gelen bozuklukları, çatlamaları ve kısılmaları uygulayacağınız bitkisel yöntemlerle yok edebilir, ses sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bu bitkisel karışımları uygulayarak sesinizin daha sağlıklı olmasını ve daha güzel çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ses Güzelleştiren Bitkisel Tarifler

Tarif 1

Malzemeler

Adaçayı
Narçiçeği
Hibuskus
Zencefil

Hazırlanışı

Yukarıda saydığımız malzemelerden demleme çay yapıp her akşam bir bardak içerseniz sesinizin güzelleştiğini ses yolu rahatsızlıklarının geçtiğini göreceksiniz.Çayı demlerken bir bardak kaynamış suya bu karışımdan bir tutam atın ve 10 dk demlenmesini bekleyin. Sonra için.

Tarif 2

Sese iyi gelen baharatlardan biri de tarçındır. Sabahları aç karnına biraz suya tarçın atıp için.

Tarif 3

Çiğ yumurtanın sese iyi geldiği herkesçe malumdur. Sabahları aç karnına çiğ yumurta içtikten sonra limonlu ballı karışım yerseniz sesiniz daha güzel çıkar.

Tarif 4

Bal ile zencefili karıştırarak birer çay kaşığı olmak üzere sık sık tüketirseniz ses sorununuz ortadan kalkar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER