10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

”Seni Seviyorum” Demek Erkeklere Neden Zor Gelir?

89621551315536277823Erkekler, duygusal anlamda kadınlardan daha farklıdırlar. O yüzden olaylara bakış açıları da kadınlardan farklıdır ve erkekleri çözmek daha zordur. Çünkü erkekler hiç bir zaman kadınlar gibi duygularıyla hareket etmezler. Duygularına yenik düşmezler. Duygusal tavırları ön plana çıkarmak yerine daha çok mantıklarıyla hareket ederler.

Bu nedenle yaşadıkları ilişkilerde çoğu zaman gerçek duygularını anlamak çok zordur. Evlilik ya da aşk ilişkilerinde kendilerini ilişkinin kollarına bırakmazlar. Kadınlar kadar coşkulu değillerdir. İlişkilerde bazı duygularını dile düşürmezler. Yani ilişkilerinde daha temkinlidirler. Örneğin bir çok erkek, karşısındaki kadına sevgisini bile dile getirmez. Seni seviyorum demez. Oysa bu onun eşini ya da sevgilisini sevmediği anlamına gelmez. Peki erkekler neden sevdikleri insana sık sık ”seni seviyorum” demezler?

Kadınlar ilişkilerinde, sevgililerinin duygularını dile getirmesini isterler ve aklından geçirdiklerini öğrenmeye çalışırlar. Erkeklerin gerçek düşüncelerini yansıtmaları, duygularını dile getirmeleri ve kalplerini kadınlara açmaları uzun zaman alır. İlişkilerde bir erkeği duygusallığa sürüklemek de zaman alacak bir iştir. Eğer bir erkeği duygusallaştırmak istiyorsanız çok dikkatli davranmak zorundasınız. Doğru zamanı ve doğru yeri seçmek çok önemli. Eğer sevgiliniz çok yorgunsa, başka şeylere odaklanmışsa ya da dinlenmek istiyorsa ona sorularla yaklaşmanız istediğiniz sonucu getirmez.

Dinlenme zamanlarında ya da eve misafir beklenilen zamanlar, konuşmak için seçilmiş en kötü zamanlamadır. Duygusallığı ve ilişkinizi konuşmak için, birlikte bir aktivite yaptığınız ve yalnız olduğunuz zamanları tercih etmelisiniz.

Kadınların sıkça düştükleri bir hata var. Sevgililerine peş peşe sorular sorarken, aynı zamanda ses tonlarını da ayarlamayı beceremiyorlar.

Öyle kibir sohbet havasında geçmesi gereken konuşmalar, sohbetten çok bir sorguya benziyor ve erkekler kalplerini açmak yerine kaçmayı tercih ediyor.

Erkekler duygularını kolay kolay dile getirmez, onlardan öyle bir şey istediğinizde ürkmeleri normal. Eski tecrübelerinizden, gelecek planlarınızdan bahsedin.

Erkekler gelecek ideallerinden bahsetmeyi severler, onlara özel sorular sormak istediğinizde o havayı vererek sorun. Eğer ona açılıyorsanız, güvenini kazanırsınız ve o da size açılır. Ondan bunu istiyorsanız, ilk önce siz açık ve samimi konuşun.

Sonuç alamadıkça üzerine gitmek yerine durmanız gereken yerde durun. Bazen susmak bir erkeği konuşturmanın en etkili yöntemidir. Kadınlar, sevgilileri hakkında en küçük ayrıntıları dahi bilmek isterler. Belki bu konuda haklı da olabilirler. Ama bunu takıntı haline getirmek de huzursuzluklar yaratabilir. Bilgi edinme takıntısından uzak durmalısınız. Bazı şeylerin kendiliğinden gelişmesini, bazı bilgilerin kendiliğinden size ulaşmasını beklemelisiniz. Göreceksiniz ki bilgiler size daha çabuk ulaşmaya başlayacak.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER