-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Seni Seviyorum Dedirtmenin Yolları

”Seni seviyorum” cümlesi kadınların sevgililerinden ya da eşlerinden en çok duymak istedikleri sözdür. Ama erkekler nedense ”seni seviyorum” cümlesini ağızlarından zor çıkarırlar. Beraber oldukları kadına ”seni seviyorum” demeye üşenirler. Bu nedenle kadınlar, erkeklerin ağzından bu cümle dökülsün diye özlemle beklerler. ”Seni seviyorum” sözü kadınların beklediği ama erkeklerin çoğu zaman kulak arkası yaptığı bir sözdür.

Aslında bir kadına ”seni seviyorum” demek çok zor bir şey değildir. Ama nedense erkekler, bu sözü söylemekten hoşlanmazlar. Erkekler, duyguların sözler ile ifade edilmesinin aşkı basite indirgediğini, sık sık söylenen ”seni seviyorum” sözünün zamanla anlamını yitirdiğini düşünürler. Ya da bazı erkekler, ”seni seviyorum” sözünün karşılarındaki kadına bağlılık yemini olduğunu düşünerek bu sözü söylemekten kaçınırlar. Sebep her ne olursa olsun, erkeklerin tamamına yakını ”seni seviyorum” sözünü birlikte oldukları kadından esirgerler. Bu da kadınlar ile erkeklerin karşılıklı sinir harbi yaşamasına neden olur. Kadınlar ”neden bana seni seviyorum demiyorsun?” diye baskı yaptıkça; ”seni seviyorum demiyorum diye sevmiyor muyum yani? Sevmesem yanında ne işim var?” karşılığını alırlar. Bu ikili diyalog bir çok çiftin arasında muhakkak geçer.

Aslında doğrudur. Bir çok erkek ”seni seviyorum” demez ama içten içe sever. Beraber olduğunuz adamın sizi sevmediği gibi bir düşünceye kapılmanız doğru değil. Onlar da en az sizin kadar aşıktırlar ve seviyordurlar ama yoğun duygularını içlerinde yaşamayı severler. Bu duyguyu dışarıya çıkartmak istiyorsanız aslında ona ”seni seviyorum” dedirtmek zor bir şey değil. Nasıl mı? İşte cevabı…

”Seni Seviyorum” Dedirtmenin Yolları

Özel günlerde sihirli kelimeleri duymak istiyorsanız, bu yazı sizler için. İşte bir erkeğe ‘seni seviyorum’ dedirtmenin yolları…

1. İlk adım olarak ‘Seni seviyorum’ cümlesini duymanın kadın için ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlatın.

2. Bu cümlenin sık söylenmesinin yanlış olmadığını, duyduğunuzda sizi çok mutlu ettiğini söyleyin ve bunu ona davranışlarınızla gösterin.

3. ’Seni seviyorum’ diyerek erkeği bunaltmayın. Onu utandırmak veya ”Sen söylemesen bile ben seni çok seviyorum ve bu sözü sana karşılık beklemeden rahatlıkla söyleyebiliyorum” diyerek cesaretini kırmayın.

4.Yabancıların özellikle de ailesinin yanında bu cümleyi söylemediği konusunda ondan şikayetçi olmayın. Çünkü belki de babası annesine bu sözleri sık söylemediği için, ailesinden gördüğü gibi hareket ediyordur. Bundan dolayı onu suçlamamalısınız.

5. Arkadaşlarının yanında ‘seni seviyorum’ diyemediği için ona sitem etmeyin. Arkadaşlarının hepsi bu cümleyi dile getiriyor da sadece o söylemiyor havasını yaşatmayın.

6. Bazen erkekler bu cümleyi söylersek ‘şımarır’, ‘güç kaybederim’, ‘yüz-göz olurum’, ‘terk edilirim’, ‘karizmam yok olur’ korkusu yaşar ve kendilerini saydırma kaygısıyla söylemekten çekinirler. Bu korkunun evrensel olduğunu unutmayın.

7. Erkeklerin bu sözcükleri söylemekte zorlandığını, günlük yaşantılarında fazla kullanmadığını, hatta sık kullananın hemcinslerince küçümsendiğini bilin.

8. Erkeklerin çoğu duygusal, romantik sözler söylemeyi beceremez, bunu da kimsenin bilmesini istemez. Onun “seni seviyorum” diyememesi sizin beceriksizliğiniz ya da sizi sevmediği anlamına gelmez.

9. ’Seni seviyorum’u sözel değil ama hareketi, bakışı, iletişimi, size verdiği değerle anlatan erkekler ”Ben kuru sözle söylemiyorum, hareketlerimle gösteriyorum. Yalnızca söyleyen, davranışlarıyla göstermeyen erkekten daha değerliyim” diyebilir. Bunun doğru bir yaklaşım olmadığını ona güzel bir dille anlatmanız gerekir.

10. Erkeklerin kafası matematik düşünce biçimine daha yatkın olduğundan onlar sadece şu anı değil tüm bir yaşamı düşünerek bu cümleyi kullanır. Dolayısıyla erkek ‘seni seviyorum’ dediği kişiyle evlenmek zorunda olduğunu düşünür.

11. Zorlanarak söylediğinde teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Eğer cinsel ilişki sırasında daha kolay söyleyebiliyorsa buna izin verin ve tekrar tekrar söylemesini isteyin.

12. Ona daha fazla dokunun, öpün, gözünün içine bakın. Yaşam ve cinsel ilişki kalitenizi, sayınızı artırın.

13. Hayatın çok kısa olduğundan ve her an ölümün kişinin karşısına çıkabileceğinden ona söz etmelisiniz.

14. Bu cümleyi söyleyen ve duyan kişilerin daha çok yaşadığının araştırmalarından bahsedin. ‘Seni seviyorum’ cümlesini duyan insanlarda performansın arttığını vurgulayın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER