2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Sarı Saç Renkleri ( Küllü, Tatlı, Dore, Koyu)

Sarı saç renkleri farklı tonlarıyla her dönemin trendleri arasında yer alır. Küllü, tatlı, dore ve koyu tonları en çok tercih edilen sarı saç tonları arasında yer alır.

Hep aynı tonda kullandığınız sarı saç renginizden sıkıldıysanız ve bir değişikliğe ihtiyacınız varsa bununla ilgili size farklı tonlarda birbirinden güzel sarı saç renkleri önerisinde bulunabiliriz. Aynı zamanda sarı saç boyaları arasından kendisi için ilk defa saçını boyama maksadında olanların seçim yapmasını kolaylaştıracak tüyolarımız da bulunmaktadır.

Sarı Saç Boyaları

Sarı saç renkleri daha çok buğday ten renginde olan bireylere yakışmaktadır. Aynı zamanda bebeklikte saçları sarı olan ve sonradan koyulaşan bireyler de yine sarı saç rengine oldukça uygundur. Eğer doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız bunun için doğal tonları tercih etmenin yanı sıra kaşlarınıza da renklendirme yaptırmalısınız.

Saçlarınız ile aynı tonda birebir olmasını istemeseniz bile bir miktar kaşlarınızın da saçlarınıza yakın olması daha doğal ve güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Küllü Sarı

Küllü sarı hafif griye çalan sarının gri ile iç içe geçmiş bir tonudur. Daha çok beyaz tenli bireylere uygundur. Yaşı olduğundan bir miktar daha olgun gösterecektir. Ancak makyaj ile desteklendiğinde güçlü bir kadın görünümü verir.

Balyajlı Küllü Sarı

Küllü sarının sevilen tonlarından biri de balyajlı küllü sarıdır. Bir miktar ombreyi andırsa da yer yer çok daha açık tonlar bulunmaktadır.

Balyaj uygulamasında saçın bir kısmı farklı bir kısmı farklı boyanır. Bu sayede gölgeli ve parlayan kısımlar elde edilir. Gölgeli kısımlar parlak kısımları daha da öne çıkarır. Çok havalı ve çekici görünmek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Tatlı Sarı

Tatlı sarı daha çok ombre saç modellerinde tercih edilmektedir. Ancak tüm saç boyama işlemlerinde de son derece yakışmaktadır. Açık tenli bireylere daha uygun bir saç rengidir.

Karamel Sarı

Kadınlara oldukça tatlı ve sevimli bir hava katan karamel sarı yüze sıcak, sevecen ve anaç bir tavır kazandırmaktadır. Esmer, beyaz ve buğday tenli olan her bireye yakışan bir saç rengidir. Çok uzun süre kullanılabildiği için saçın yıpranmasına ve yorulmasına çok da neden olmaz.

Düzenli bakımlar yapılarak rahatlıkla kullanılabilecek bir tondur. Karamel ton kahverengiye daha yakındır. Bu nedenle karamel sarı ya da açık karamel şeklinde kuaförünüze belirtebilirsiniz.

Dore Sarı

Dore saç bir miktar içerisinde kızıl bulunduğu için altın renginde bir görüntü vermektedir. Beyaz tenli bireylere yakışan bu ton oldukça parlak ve güçlü bir görünüme sahiptir.

Koyu Sarı

Biraz daha esmer tenli olan bireyler koyu sarı saç rengine saçlarını boyatabilirler. Bu da her cilt tipine uygun farklı tonda sarıların kullanılabildiğinin en büyük kanıtlarından biridir.

Bebek Sarısı

Cildi çok açık beyaz olan bireylerin uygulayabileceği sarı saç renkleri arasında bebek sarısı da yer almaktadır. Bu sayede saç rengi makyaj ve ten rengi arasında harika bir uyum yakalanacaktır.

Platin Sarı

Platin sarı pek çok bireyin kullanmaya cesaret edemediği biraz zorlayıcı bir saç rengidir. Çok acık beyaz tonlarında ten rengi olan bireyler için uygun olan bu saç renginde kişiler mutlaka yüzlerinin doğal durması için kaç rengini birkaç ton açtırmalıdır.

Bakımı biraz zor olan platin sarının dip boya problemi diğer renklere göre biraz daha fazladır. Ayrıca platinin parlak yapısını kaybetmemek için sık sık boyama yapılması ya da mor şampuan kullanımı gerekli olabilir. bu durumda da kişinin saçları oldukça yıpranacaktır. Bu nedenle bu saç rengini birkaç kere deneyen kadınlar genelde diğer sarı tonlarına geçiş yapmaktadır.

Sarının her tonundan geri dönüş kızıla göre çok çok kolaydır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version