7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Sandaloz Sakızı İle Zayıflayın

aciktirmayan-sakizKadınların son zamanlarda itibar ettiği yeni zayıflama yöntemlerinden biri de sandaloz sakızı kullanmak. Sandaloz sakızı kullanarak rahatlıkla kilo verileceği uzmanlar tarafından da sık sık dile getiriliyor zaten. Sandaloz sakızıyla, pek inandırıcı gelmese de onbeş gün içinde on kilo vermek mümkün. Çünkü bu sakız, mucize bir diyet yapmanıza sebep oluyor.

Peki sandaloz sakızının ne olduğunu biliyor musunuz? Duymamış olabilirsiniz. Sandaloz sakızını bilmeyenler olabileceğini düşünerek, topladığımız bilgileri portalımıza taşıdık.

Sandaloz sakızı, sandaloz ağacının gövdesinde bulunan beyaza yakın ya da sarı renkte bulunan bir maddeden elde edilir. Sandaloz ağacı, Kuzey Afrika’da yetişen 5-6 cm’lik bodur bir ağaçtır. Sandaloz sakızı, kırılgan bir yapıya sahiptir ve diğer tüm sakız türleri gibi sıcak ortamlarda erime özelliği gösterir.

Sandaloz sakızı, yağ çözücü özelliği ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Bunun dışında haricen kullanıldığında romatizmal ağrılar ile siyatik ağrılarına iyi geldiği uzmanlarca belirtiliyor.

Sandaloz sakızı aynı zamanda kötü kolesterolü de düşürür. Ancak tansiyon düşürücü özelliği bulunması nedeniyle, bilinçli olarak kullanılması gerekmektedir. Sürekli tansiyon düşüklüğü sorunu yaşayan kişilerin sandaloz sakızı ile zayıflama girişiminde bulunmamaları gerekir. Ayrıca, sandaloz sakızı ile zayıflamak isteyenlerin de uzman görüşüne başvurmaları doğru olur.

Sandaloz Sakızını Nasıl Kullanacaksınız?

– Fındık büyüklüğündeki sandaloz sakızı havanda ezilip toz haline getirilir. Ağızda da çiğnenebilir.

– Sabahları aç karnına bu sakız tozu yutulur.

– Üzerine sıcağa yakın ılık suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi eklenerek içilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER