7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Sadık Erkeklere

evlilik (1)Evli oldukları halde daldan dala konanlar hariç olmak üzere, aslında erkeklerin çoğu aldatma amacı taşımızlar. Hiç bir zaman sabah evden çıkarken aldatma gibi bir düşünceleri yoktur. Aldatma, bir çok erkek için bir anlık boş bulunmadır. Yani aldatma eğleminin çoğu zihinsel olarak hazırlıklı olarak yapılmış bir şey değildir. Aldatma eğlemini hafife almakla, oyun sanmakla başlayan bir durumdur.

Bu nedenledir ki, aldatmanın farkına varan eşlerinin kendilerini bırakmasını istemezler. Çünkü bu erkekler aslında eşlerine candan bağlıdır. Bir anlık özenti ya da gafletle oluşan bir durumdur onlar için.

Evlilikleri iyi giden, eşlerini çok seven, onlarsız bir hayat düşünemeyen erkeklerin, hayatlarında aldatma gafletine düşmemek için kendileri adına önlem almaları gerekiyor. Şunu unutmayın ki, küçük bir kaçamak bile başınıza bela olup, bütün hayatınızı alt üst etmeye yetebilir.

Bu hatalara düşmek istemeyen erkeklerin dikkat etmesi gereken ilkeler;

– Evli olmanın, başka kadınlara karşı gözlerinizi kör etmediğini bilin ve kabul edin: Evli erkekler, kadınları daha iyi tanırlar ve onlara bir çeşit yakınlık hissederler. Bu yakınlık sadece seksle ilgili değildir, kadınların davranışlarını ve duygularını daha çok çözebilmekle ilgilidir. Kız kardeşlerine değer veren erkeklerin de kadınlara daha çok şefkatli ve anlayış besledikleri söylenir.

– Zaaf duyduğunuz kadın tiplerini veya özelliklerini bilin ve bu tip kadınlardan uzak durun: Bazı erkekler, sohbeti hoş kadınlara, bazıları sarışınlara vs diğerlerinden daha çok zaaf duyarlar. Bir erkek, zaaflarını bilmelidir. Zaaflarını göz ardı etmek en büyük zaaftır. Gerçekten ilgi duyduğunuz kadınlardan uzak durmalısınız. Unutmayın profesyoneller kendilerini aldatmazlar. Medenî görünme kaygısını bırakın ve uzak duruşunuzu da gizleyin. Bu da, dikkatleri size çekebilir.

– Evliliğin değil, bu kavrama duyulan saygının aldatmayı engellediğini bilin: Evlilik kavramına ciddî olarak saygı duyun, bu duyguyu besleyin ve güçlendirin.

–  Eşinize veya partnerinize sadık kalmak konusunda kararlı olun: Bu durumda zihniniz ve kalbiniz size yardımcı olacaktır. Aldatma konusundaki fırsatları ya görmezsiniz veya ilgilenmezsiniz. Sözgelimi cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın masaüstü resmi olarak ailenizin fotoğraflarını kullanın. Sık sık bu fotoğrafa bakın.

– Aşkın, aldatmaya engel olmayabileceğini bilin ve bu konuda aşka fazla güvenmeyin: Aşık erkek aldatabilir. Aldatmaya engel olan şey, aşkın kendisi değil, aşka duyulan saygıdır.

– Seks, sadece fiziksel ihtiyaçları gidermenin yolu değil, aynı zamanda bir duygu aktarımıdır: Dolayısıyla bir erkek sadece çiftleşmek için seks yapmaz. Sevgisini, şefkatini veya yakınlığını iletmek için de seksi bir dil olarak kullanabilir. Bu ifadenin Türkçesi şudur: Şefkat, sevgi veya saygı duyduğunuz bir kadınla da cinsel yakınlık yaşamak olasıdır. Bu konuda kendinizi kandırmayın.

–  Kadınlar ve erkekler arasında ezelî bir tanışıklık vardır: Başka bir deyişle bir kadınla yeni tanışmış bile olsanız, aslında yaratılıştan beri tanışıksınızdır. Suya, ateşe ve karşı cinse “yiğitlik” olmaz. Yüzmeyi, ateşi kontrol etmeyi ve karşı cinsle ilişkilerinizde kontrolü elde tutmayı bilmiyorsanız, yaptığınız “ateşle oynamaktır.”

–  Bedava danışmanlığa soyunmayın: Kadınlar, kendilerini dikkatle, yargılamadan ve saygıyla dinleyenlere karşı ilgi ve saygı duyarlar. Erkekler de öyledir. Fakat kadınların etkilenmesi risk taşır. İşiniz gerektirmiyorsa, evli bir erkek olarak kadınlarla sohbetlere girmeyin, onlara danışmanlık yapmaya kalkmayın. Ruhunuza ısınan bir kadın, size de ısınır ve bu sonu belirsiz bir süreç demektir.

– İnsanların eşlerini aldatmak ve seks yapmak için yola çıkmadıklarını bilin: Her şey sonradan gelişir. Konuşmalar, buluşmalar ve tebessümler, süreci işletirler. Sadece medyanın seksi olarak nitelendirdiği kadınlar değil, bir şekilde hoşlandığınız ve beğendiğiniz her kadın da zamanla size seksi gelebilir.

– Dikkat çeken özelliklerinizi farkında olun ve gereksiz yere sergilemeyin: Sözgelimi ses tonunuz güzel olabilir. Konuşmalarınızla gereksiz yere show yapıp, karşı cinsin ilgisini çekmeyin. İlgilenilmek, insanı ateşler. Sözgelimi “seçilmiş” bir erkekler oldukları için evli erkekler bir çok kadına da ilginç gelirler. Bunu unutmayın.

– Fırsat maliyeti teorisini iyi öğrenin: Her şeyin bedeli vardır, hiçbir seçim bedelsiz değildir. Eşini aldatmanın ve başka bir kadınla birlikte olmanın masrafı az, ama maliyeti büyük olabilir ve öyle olur da. Diyelim ki, bir kere hata yaptınız. Pişman olun. Devam ederseniz, er ya da geç ortaya çıkacağını bilin. Çünkü sıklıkla yaptığınız şeyler, size doğal gelmeye başlarlar ve bu duygu hareketlerinize yansır.

– Eşinizin bazı konulardaki eksiklerini bahane yapmayın: Unutmayın siz de mükemmel bir erkek değilsiniz. Sözgelimi eşinizle sohbet etmeye zaman ayırmıyorsanız, eşinizin başka bir erkekle sohbet etmesi hoşunuza gider miydi? Cevabını siz düşünün.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER