19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Saçlarınızda Değişiklik Yaparken Bunlara Dikkat Edin

guzellik-erk-194557AJBaharın gelmesiyle birlikte saçlarınızda bir değişiklik yapma zamanının geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Saçlarıyla sık sık oynamak, şeklini, boyunu ve rengini değiştirmek kadınların yapmaktan en çok keyif aldığı  bir iştir. Ancak çoğu zaman saçlarda yapılan değişikliklerde bazı hususlar göz önüne alınmadığından, ya saçların rengi ten rengiyle uyum sağlamaz, ya da saçların şekli veya boyutu yüz şekline uymaz. Çünkü genelde mevcut saç trendlerine uymaya çalışılır.

Saçlarınızda değişiklik yaparken elbette saç trendlerini dikkate alıp modaya uyun. Modayı takip etmek güzel bir şeydir. Ancak, seçtiğiniz trend saç modelinin yüzünüzle bütünleşmesine, saç renginin ise ten renginize uyum sağlamasına özen gösterin. Bu nedenle iyice araştırmadan sakın saçlarınızla oynamayın.

Eğer saçlarınızda bir değişiklik düşünenlerdenseniz, değişiklik yapmadan önce de lütfen bunları okuyun…

– Küçük ve ince bir yüzünüz varsa kısa modeller size çok yakışacaktır.

– Yaş aldıkça yüzünüz ovalliğini kaybettiği için uzun saçlar yerine kısa ve derli toplu modeller tercih etmelisiniz.

– Yaş ilerledikçe daha açık tonlar kullanmalısınız. Çünkü koyu renk saçlar yüzünüzdeki her kusuru fazlasıyla öne çıkarır.

– Kare bir yüze sahipseniz ovale çevirmek için saç kesiminize çok dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, uç kısımları olabildiğince incelten modeller çenenizi oval gösterir.

– Yüzünüzde yara izleri ya da cilt problemleri varsa dalgalı modeller size daha çok yakışacaktır. Ayrıca asimetrik kesimlerde bu izleri ve kusurları gizlemek için de biçilmiş kaftan.

– Saç tipinizle barışık olun ince telli saçlara sahipsiniz diye üzülmeyin. Bu saç tipine yakışan modeller deneyin.

– Saçlarınızı boyatırken kaşlarınızında rengiyle oynanması gerekiyorsa, bu o tonun size yakışmadığını gösterir.

– Eğer çeneniz sivri ise aşağıdan yukarıya doğru volümlenen saçlar size yakışacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER