8.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Saçlara Güzellik Uykusu

saçların-güzel-olması-için-yapılacaklarGüzellik uykusu denildiğinde ilk aklımıza gelen vücudumuzla birlikte cildimizin de dinlenmeye bırakılması, uyku esnasında cildimizin tazelenmesi, güzel bir görünüme kavuşmasıdır. Kısaca vücutla birlikte ciltte dinlenip, uykuda yenilendiği ve güzel bir görünüme kavuştuğu için güzellik uykusu deriz.

Peki saçların da güzellik uykusu var mıdır? Evet vardır. Cildin yenilenme hızı uykudayken artar, saçlarımızda da bazı olumlu değişimler olur. Bu sebeple nasıl ki cildimizi besleyici kremlerle şımartıp uykuya hazırlıyorsak saçlarımız için de aynı özeni göstermeliyiz.

Haftalık olarak uygulanacak maske, saçlarımıza olağan üstü bir zindelik ve güzellik sağlayacaktır. Ancak maske tercihini bitkisel olanlardan yana kullanmak saçlarımızın lehine olacaktır. Seçtiğimiz bitkisel özlü maskelerin daha çok faydalı olabilmesi için geceden saçlarımıza sürüp maskeyle yatabiliriz. Bir bone yardımıyla etrafa bulaştırmadan saçlarımızı dinlenmeye, güzelleşmeye bırakabiliriz.

Bu kadar bakımın boşa gitmemesi için dikkat edeceğimiz bir husus daha var. Elektrikli saç şekillendiricilerden uzak durmak, eskiden annelerimizin kullandığı bigudilerden faydalanmakla saçlarımızın çabuk yıpranmasının önüne geçebilir, aynı zamanda istediğimiz dalgalara kavuşabiliriz.

Eğer saçlarımız uzunsa tek örgü yaparak uyuyabiliriz. Sabah örgüyü açtığımızda saçlarımızın değişik bir şekle kavuşmasını sağlamış oluruz. Ancak biraz kabarabilir. Bunu da saç köpüğü kullanarak önleyebiliriz.

Kalın ve doğal dalgalara sahip olmak istiyorsak, saçlarımızı başımızın üzerinde gevşek bir topuz yapıp yatabiliriz. Sabah kalkıp açtığımızda istediğimiz kalın dalgaların keyfini çıkarabiliriz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER