6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Saç Uzatmak İsteyenlere Turp Suyu Mucizesi

sirkeyle-sac-uzatmak-600x330Kadın güzelliğinin en önemli tamamlayıcısı saçlarıdır. Bu nedenle kadınlar saçlarına çok fazla özen gösterirler ve uzun gür saçlara sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar. Ancak çoğu zaman, kişisel ve çevresel etkenler nedeniyle istedikleri sonucu alamayabilirler.

Kadınların en önemli saç sorunu, saçların yeterince uzamamasıdır. Bunun dışında saç renginin soluk durması, saçların yıpranmış ve bakımsız görünmesi de cabası. Çoğu zaman bu sorunları kozmetik ürünlerle gidermek mümkün olmaz ve saç güzelliği adına her yol denenir.

Siz de her yolu denedim ama hala saçlarım uzamıyor, istediğim gibi parlak durmuyor, yıpranmış ve bakımsız duruyor diyorsanız, bir de turp suyu ile bakımı deneyin deriz. Verilen doğal tarifler, herkeste aynı sonucu vermeyebilir. Bu nedenle daha önce uyguladığınız doğal bakımlardan sonuç alamamış olabilirsiniz. Vereceğimiz turp suyu bakım tarifi belki de bu kez işinize yarayacak. Tamamen doğal olduğu için yan etkisi olmayan bu tarif umarız işinize yarar…

Turp Suyu İle Saç Uzatma ve Doğal Bakım

– Rendelemiş olduğunuz bir adet siyah turpu, 3-4 bardak suya ekleyerek yarım saat kaynatın.

– Daha sonra posasından ayırarak suyun ılımasını bekleyin.

– Turp suyu ılıdıktan sonra bir yumurta sarısı ilave ederek iyice karıştırın.

– Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza masaj yaparak sürüp iyice yedirin.

– Streç filmle sarın ve yumuşak bir havlu ya da bezle başınızı bağlayın.

– 1-2 saat beklettikten sonra ılık su ile şampuanlayıp yıkayın.

Uygulama; İlk hafta iki günde bir, ilk haftadan sonra ise haftada iki kez olmak üzere uygulanmalıdır. İlk hafta sonunda saçlarınızın 1-2 cm uzadığını, canlandığını ve parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz. Sonraki haftalarda ise saçlarınızın uzama hızının arttığına tanık olacaksınız.

Not- Başlangıçta biraz saç dökülmesi olacaktır. Bu sizi endişelendirmesin. Yaptığınız bakım sayesinde işe yaramayan saçlarınız dökülerek, yerine sağlıklı saçlar çıkacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER