23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Ruh Eşinizi Bulmanız İçin Eğlenceli Sorular

10Kadınlar da erkekler de beraber olmak ya da evlenmek için ruh eşlerini ararlar. Beraber oldukları insanın kendileri gibi düşünmesini, kendileri gibi ağlamasını, kendileri gibi gülmesini, kısaca her yönden kendilerine benzemesini isterler. Zaten hayatı paylaşmak da budur. Sizin gibi olmayan bir insanla bir ömür geçirmek zordur.

Bu nedenle ömür boyu mutlu bir beraberlik için ruh eşinizi bulmak zorundasınız. Tabi bir insanın ruh eşini bulması hiç de sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Şans eseri karşınıza çıkarsa ne âlâ. Yoksa aramak zorunda kalırsınız.

Ruh eşinizi bulmanın daha kestirme yolları da yok değil. Örneğin birini çok beğendiniz ve randevu aldınız, ilk buluşmada ruh eşiniz olup olmadığını anlamanız hiç de zor değil.

The Questions to Ask Before You Jump into Be’in yazarı Laurie Seale, ruh eşini bulmanın yollarını beş ana soruda belirledi.İşte sizi ruh eşinize getirecek eğlenceli sorular…

– Utandığın bir anını benimle paylaşır mısın?

Üzerine ketçapla çizdiği bir tabloyu kahkahalarla takdir edebileceğiniz kadar rahat bir insan mı? Eski sevgilisini etkilemeye çalışırken patenlerle tepetaklak olduğu anın gülünçlüğünü sizinle paylaşmaya hazır mı? Burada mühim olan olayın kendisi değil savunmasız kaldığı zamanları kabullenip kabullenmediğidir. “Eğer partneriniz kabul ederse mesela bir tv şovuna katıldığını ve gerçekten berbat bir performans sergilediğini en azından kendisini fazlasıyla ciddiye almıyor demektir” diyor Diane Mapes How to Date in a Post-Dating World’ün yazarı. Ve unutmayın bir insan özel fiyaskolarını paylaşıyorsa aynı samimiyeti sizin de göstermeniz gerekir. En iyisi ilk baklanın sizin ağzınızdan çıkması! İşte bunun en basit yollarından biri : “İlk randevular beni tedirgin ediyor ama kendime her zaman ayakkabımın topuğu kırıldığında mesaim bitene kadar masamdan kalkamadığım günü hatırlatıyorum.”

– İnsanların senin hakkında en büyük yanılgısı nedir?

Aslında sadece utangaç olmasına rağmen herkesin hakkında züppe ve burnu havada olduğunu düşündüğünü söyleyebilir. Bunu bilmek güzel olacaktırözellikle de geçirdiğiniz kısa sürede siz de aynı şeyi çoktan düşünmeye başlamış idiyseniz. “Onun kendisini nasıl gördüğü hakkında fikriniz olacak” diye açıklıyor Wolf. “Ve bu da bir adım geri atıp yeniden düşünmenize şans tanıyacak.” Bu konuya giriş için ise şöyle bir yöntem öneriliyor: “Bazen insanlar çok fazla konuştuğumu düşünüyor oysa sadece gergin olduğumda gevezelik ederim. Senin hakkında da yanılgıya düşenler oluyor mu?”

– Hayatının hangi bölümünü değiştirmek istersin?

İşte potansiyel sevgilinizin geçmişiyle ilgili çok önemli ayrıntılar öğrenebileceğiniz bir soru. Üniversitede okumak istediği bölüm farklı mıydı? Ya da eski sevgilisi ile ayrılmasına sebep olan o aptallığı yüzünden hala pişman mı? Herkesin pişmanlıkları vardır bazen kendisinin bile unutmaya çalıştığı. Kimi sorumluluk ve mecburiyetler insanın yaşamını şekillendirebilir. Bu konuya girmek için de yine kendinizi öne atmanızı öneriyor uzmanlar: “Şu an hayatımdan oldukça memnunum üniversiteden sonra hep düşlediğim seyahate çıkmak yerine o korkunç işe başladığım günleri hatırladıkça çok kötü hissediyorum.”

– Eğer evinde yangın çıksa kurtaracağın tek şey ne olur?

Karşınızdaki insanın duygusal mı yoksa nesnel mi olduğunu merak mı ediyorsunuz? Büyükbabasının cep saatini mi kendi laptopını mı kurtarıyor bunu öğrenin diyor Sharyn Wolf So You Want to Get Married: Guerilla Tactics for Turning a Date into a Mate’in yazarı. “Neden özellikle onu?” diye sormayı da unutmamalısınız. Böyle tuhaf bir konuyu nasıl açacağınızı düşünüyorsanız mesela “Bir sürü ilgi alanım ve hobim var ama en sevdiğim şey yazmak. Evimde yangın çıksa ilk kurtaracağım şey defterlerim olur. Ya senin?”i deneyin.

– Eğer şirketin sana bir senelik maaşlı izin dönemi verse o süreçte neler yaparsın?

Belki Pasifik’te bir adaya kaçacaktır; belki kendi yeni işini kurmaya girişecektir. Ne cevap verirse versin “Bu son derece açıklayıcı bir soru ve ilk randevuda sormak için ideal” diyor Seale. “Partnerinizin tutku ve önceliklerini ortaya koyar; bencil ya da hırslı olduğunu öğrenebilirsiniz.” Ayrıca bu insanın neyi önemsediğini ancak şu an zaman ayıramadığını de öğrenmiş olacaksınız.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER