10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Renkli Maskara (Rimel) Nasıl Kullanılır?

stella1Renkli maskara kullanmak bir çok kadına cazip gelmez. Genelde renkli maskara kullanmak yerine siyah maskaralar tercih edilir. Oysa renkli maskara, makyajınızı sıkıcı olmaktan kurtarır. Siyah maskara ile bir süre sonra yaptığınız makyajdan sıkılabilirsiniz. Ayrıca renkli maskara kullanarak yoğun göz makyajı yapmak zorunda kalmayarak zamandan kazanmanız da mümkün.

Renkli maskara kullanmayı kadınlar marjinal bulsalar da aslında göz rengine uygun bir renkli maskara kullanmak gözlere ve makyaja farklılık kazandırır. Renkli maskara kullanırken dikkat edilecek en önemli konu, hangi göz rengine hangi renk maskara kullanılması gerektiği.

Renkli maskara kullanırken dikkat edilecek bir diğer konu ise, renkli maskaralara ilave olarak renk verici madde kullanıldığı için, bu madde kirpiklerde topaklanma yapacağından, maskara kirpiklere kullanıldıktan sonra peçete yardımıyla fazlaların alınmasına dikkat edilmesi.

Hangi Göz Rengine Hangi Renk Maskara?

– Renkli maskarada Rimel) Kullanılan Renkler; Mor, bordo, mavi, kahverengi, pembe, lacivert ve yeşil renklerdir. Gözleriniz kahverengi tonlarındaysa, mavi ve lacivert renk maskaralar (rimel) bakışlarınıza anlam katacaktır.

– Ela Gözlere Kahverengi Maskara (Rimel); Kahverengi maskaralar diğer renkler kadar ön plana çıkmasa da, ela ve bal rengi gözlere inanılmaz bir vurgu sağlar. Gözler daha parlak ve ön planda görünür.

– Mavi Renk Gözlere Mavi Maskara (Rimel); Mavi renkli gözlere sürülen mavi maskara, gözlerin mavi rengini daha da vurgular. Ayrıca bordo renk maskara da mavi gözlere daha hoş bir görünüm katar.

– Yeşil Gözlere Yeşil Maskara (Rimel); Yeşil gözlere yeşil maskara kullanılması gözlerin ön plana çıkmasını sağlar. Yeşil gözlere yakışan bir diğer maskara rengi de mordur. Mor renkli maskara yeşil gözlerle mükemmel bir uyum sağlar.

Son söz olarak; her kadının çantasında mutlaka kaliteli siyah renk maskara (rimel) bulunmalıdır. Tüm renkler bir yana ama yine de siyah maskaranın makyajdaki yeri tartışılmazdır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER