2.2 C
New York kenti
Salı, Kasım 29, 2022

Renkli Gözlülere Makyaj Önerileri

Renkli gözleri,doğru makyaj malzemesi ve doğru uygulanacak makyaj tekniğiyle yüzün odak noktası haline getirmek mümkün.

Yeşil ve mavi göz rengine sahip kadınların dikkat edecekleri en önemli husus, farlarını seçerken gözleriyle aynı renk olmamasına özen göstermeleridir. Göz rengiyle aynı renge sahip far, göz renginin kaybolmasına sebep olur.

Yeşil renkli gözlere turuncu ya da kırmızı gibi hareketli renklerin kullanılmaması gerekir. Çünkü bu renkler yeşil gözlerde soluk bir etki meydana getirir. Yeşil renkli gözlere sahip kadınların daha çok bronz tonlar, pudra, sarı, krem gibi açık renkleri tercih etmeleri yeşil gözlerle daha uyumlu olacak ve göz rengini ön plana çıkaracaktır. Eyeliner kullanmak yeşil göz makyajının olmazsa olmazıdır.Ayrıca rimel seçiminin siyah ya da mavi tonlardan yana kullanılması bakışlardaki derinliği ortaya çıkarır.

Mavi renkli gözlere uçuk pembe, krem, toprak, bakır renk tonlarında farla birlikte kuyruklu eyeliner sürümü göz rengini ortaya çıkaracaktır. Rimel rengi seçiminin lacivertten yana kullanılması gerekir.

Hem mavi hem yeşil göz renginde, gözün hemen altına beyaz far kullanılması göze doğal parlaklık kazandırır. Muhteşem bir görünüm oluşturur.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER