2.2 C
New York kenti
Salı, Kasım 29, 2022

Renklerin Dilinde Kravat

Kravat renklerinizin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu soru belki de pek çoğunuzu şaşırtmış olabilir. ”Kravat renginin ne anlamı olabilir ki?” diye düşünebilirsiniz. Ancak moda uzmanları, renklerin kravatlara anlam kattığını ve bu anlamın kişiye yansıdığını, bu sebeple seçilen kravatların rengine dikkat edilmesi gerektiğini üstüne basa basa vurguluyorlar. Yani kravatlar, sadece takım elbisenizdeki şıklığı tamamlayan küçük ayrıntı değiller. Bazı renkler kravata özgüven, bazıları şıklık, bazısı ise asalet katar. Bu nedenle girdiğiniz ortamlarda nasıl anlaşılmak istiyorsanız o renkteki kravatı tercih etmenizde fayda vardır.  Çünkü taktığınız kravatın rengi dışarıya sizi yansıtacaktır.

– Ekose kravatlar: Klasik takımlarla kullanacağınız ekose kravatların çok büyük desenli olmamasına özen gösterin. İddialı renklerdeki ekose kravatların yüzünüzü geniş gösterebileceğini unutmayın.

– Mikro desenli kravatlar: Hem takımlarla hem de spor ceketlerle şık durabilecek desenlerdendir. Esprili desenlerin dahi çok göze çarpmasını engeller.

– Diyagonal kravatlar: Kalın desenler takım elbise ile şık durmaz. Daha ince çizgili olanları tercih edebilirsiniz. Kalın diyagonal çizgili kravatlarınızı tek ceketlerinizle tamamladığınızda ya da spor elbiselerinizle dinamik görünmeniz mümkün.

– Kırmızı kravat: Özgüven, iddia, dikkat ve lider renktir. Baskın olduğu için dikkatleri direkt kendine çevirir.

– Mavi kravat: Son derece şık duran bir renk. Ayrıca güven duygusu uyandırır. Gri, lacivert tonlarındaki takım elbiselerin yanı sıra bej renkleri ile de şık durur.

– Kahverengi kravat: Güvenilir ve sadakatli insanların rengi olduğu bilinen kahverengi, çok koyu tonlarıyla sezon modasındaki yerini alıyor.

– Mor: Asaletin ve soyluluğun rengi olan mor aynı zamanda kibrin de rengidir. Doğru gömlek rengi ile kullanılmadığı takdirde çok kötü durabilir.

– Sarı kravat: Sarı kravat direkt yüze yansıdığı için kullanımı zor bir renktir. Ten renginize gerçekten uyum sağlamalıdır.

Hastalıklı bir ifadeye bürünebilirsiniz yoksa. Ama açık renk takımlarla doğru sarı tonlarını bir arada kullanabilirsiniz.

– Siyah kravat: Son derece modern ve seçkin duran bir renktir. Siyah gömlek ile kullanıldığı gibi beyaz gömleklerle de tercih edilebilir. Geniş yüzleri daha ince göstermede etkilidir.

– Beyaz kravat: İstikrarı ve devamlılığı simgeler. Dikkat çekmek isteyenler tercih edebilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER