3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Pürüzsüz Bacaklara Sahip Olmak İçin

güzel-bacaklar-için-önerilerPürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olmak, ancak yeterli ve doğru bakımla mümkün olur. Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için, elinize yüzünüze gösterdiğiniz özeni bacaklarınıza da göstermeniz gerekir.

Bir çok kadın, bacaklarının istedikleri güzelliğe sahip olmadığından yakınırlar. Bacaklarda kıl dönmeleri, sivilceler, oluşan pütürlü yağ tabakaları pırıl pırıl parlayan bacaklara sahip olmanızı engeller.

Peki pürüzsüz bacaklara nasıl sahip olunur? Nasıl bakım yapmak gerekir? yazımızda bu soruların cevaplarını bulacaksınız. İşte pürüzsüz bacaklar için altın öneriler. Bu önerileri aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda vardır…

Bunları Unutmayın;

– Bacaklarınıza ağda yaptıktan sonra, deodorant sıkmaktan, sıcak duş almaktan ve güneşlenmekten kesinlikle uzak durun.

– Bacaklarınızdaki tüyleri almanın bir çok yöntemi vardır. Tercihizi ağdadan yana kullanıyorsanız, ağdanın çok sıcak olmamasına özen göstermelisiniz. Kullanmadan önce avucunuzun içiyle sıcaklığını kontrol etmelisiniz.

– Tüyleriniz kısayken ağda kullanmayın. Tüyler uzadıktan sonra ağda yapmanız, pürüzsüz bacaklara kavuşmanızı sağlar. Aksi taktirde bacaklarınızda yer yer morluklar oluşmasına sebep olursunuz.

Bunları Muhakkak Yapın;

– Ağda yapmadan önce bacaklarınızı yıkayıp havlu yardımıyla kuruttuktan sonra nemlendirici sürün. Daha sonra da pudra sürüp bir süre bekleyin. Böylece, sarışın bile olsanız ağda yapmanız gereken yerleri rahatlıkla görebilirsiniz.

– Ağdayı kaynatmamak gerekir. Ilık olarak kullanmaya özen gösterin. Hatta imkanınız varsa soğuk olarak kullanılanları tercih etmeniz daha iyi olur.

– Ağda yaparken yanınızda buz bulundurun. Ağda sırasında bacaklarınızda kızaran, moraran yerlere buz sürmeniz iyi gelir.

– Ağda işlemi bitince bacaklarınızı soğuk suyla yıkamanız kan dolaşımını hızlandırır.

– En son olarak da bacaklarınızı kurutup nemdirici sürmeyi unutmamalısınız.

Spor ve Yürüyüş Yapın;

Yürüyüş ve spor yapmak bacaklar için son derece önemlidir. Egzersiz yapmanız ise kan dolaşımının hızlanmasına, bacak kaslarının beslenmesine yardımcı olur. Yorulan bacaklarınızı dinlendirmeniz gerekir. Uygun bir yere uzanarak bacaklarınızın göğüs hizasında olmasına dikkat edip, çok yüksek olmayan bir yastığa uzatabilirsiniz. Bacaklarınızı teker teker havaya kaldırın elinizle kasları uzun eksenleri boyunca iyice sıkarak masaj yapın.ilk önce yumuşak olan kaslar masaj ilerledikçe sertleşecektir.

Bacak Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar;

Az önce de bahsettiğimiz gibi yorulmuş bacaklarınızı mutlaka dinlendirin. Bacaklarınızdan başlayıp ayak topuklarınıza kadar günlük olarak nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Bacak cildinin bakımında, el ve yüzünüze kullandığınız nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Eğer bacak cildiniz pürüzlü ve pürtüklü ise, bitkisel sütlerin doğal gücünden faydalanmalısınız. Yaz aylarında güneş ışınlarının zararlarına karşı koruyucu krem kullanmaya özen gösterin.

Bacağınızdaki tüyler yumuşaksa; bol oksijen sürerek onları sarartıp, görünmez hale getirebilirsiniz. Sert iseler; tüyleri mutlaka yok etmeniz gerekir. Bu takdirde değişik epilasyon yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bacağınız kalın ve fazla kaslı ise, parafin banyoları, uygun spor ve zayıflatıcı bir beslenme sistemiyle onları biraz inceltebilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER