7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Popüler Kadın ve Erkek Yalanları

008_d3Başı sıkışınca yalan söylemeyenimiz var mıdır? ”Ben yalan söylemem” diyen bir insan zaten yalan söylemiş olur. Yalan söylemeyen insan yoktur. Başı sıkışan herkes mutlaka yalan söyler. ”Yalandan hiç hoşlanmıyorum ve ne yalan söylerim, ne de yalancılardan hoşlanırım” diye tepki göstermek de yanlış olur. Çünkü yalancı olmak başkadır, lüzumlu zamanlarda yalan söylemek zorunda kalmak başkadır.

Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirenleri bir kenara koyarsak, yalan söylemekten hoşlanmayan bir insan bile, lüzumlu hallerde yalan yoluna başvurabilir. Bazen ortamı kurtarmak için, bazen, yapışkan bir arkadaştan yakayı sıyırmak için bazen de, arası bozuk iki kişinin sorunlarını halletmek için. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Gündelik hayatta öyle çok yalan söylemek zorunda kalıyoruz ki bazen. Her zaman, hepimizin başına gelebilecek meselelerde yalan yoluna başvurmak bazen çok zorunlu olabiliyor.

Hatta farkında olmadan dilimize doladığımız ve başımız sıkıştığında kullandığımız klişe yalanlar bile var. Sırf bu klişe yalanlar yüzünden günlük olarak yalan söyleme potansiyelimiz bile yükseliyor. İngiltere’ de yalan üzerine yapılan bir araştırma, hem kadınların hem de erkeklerin günlük olarak yalan söyledikleri gerçeğini ortaya koyuyor. 2 bin kişinin katılımıyla yapılan araştırma sonucunda, erkeklerin günde 6, kadınların ise 3 yalan söylediği gerçeği ortaya çıkıyor.

Erkekler sırasıyla ilk olarak sevgililerine, daha sonra patronlarına ve iş arkadaşlarına yalan söylüyor. Ve erkeklerin biz kadınlara söylediği fiziksel yalanlar da en çok söylenen yalanlar listesine girmeyi başarmış!

Erkekler en çok “bir şeyim yok, ben iyiyim” yalanına başvuruyorlarmış. Kadınların da en çok söylediği yalanların ilk sırasında aynısı geliyor. Pek çok işareti göremediğimizi ve yalanı anlayamadığımızı ise bu konunun uzmanı Richard Newman belirtiyor. Newman’a göre yalan söylenmesinin en büyük kanıtı olarak bilinen gözlerini kaçırma, gününmüzde doğruluğunu kaybetmiş. Artık kendilerini geliştiren yalancılar, karşılarındaki insanın ona tam olarak inanıp inanmadığını ölçmek için gözlerinin içine bakıyorlarmış!

İşte araştırmaya göre kadın ve erkeklerin en sık başvurduğu yalanlar:

Popüler erkek yalanları

1- Bir şeyim yok, ben iyiyim.
2- Bu son kadeh.
3- Göbeğin hiç de o kadar büyük değil.
4- Hiç fikrim yok.
5- Pilim bitti.
6- Üzgünüm aradığını duymamışım.
7- Bu kadar içmeyecektim.
8- Kendi yolumda gidiyorum
9- O kadar da pahalı değil.
10-Trafikte sıkıştım.

Popüler kadın yalanları

1- Bir şeyim yok, ben iyiyim.
2- Bu yeni bir şey değil ki, yıllardır yapıyorum.
3- O kadar da pahalı değil.
4- İndirimdeydi.
5- Kendi yolumda gidiyorum.
6- Bilmiyorum nerede, dokunmadım bile.
7- O kadar içmeyecektim.
8- Başım ağrıyor.
9- Hayır, onu ben atmadım.
10-Üzgünüm aradığını duymamışım.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER