-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Penis Büyütme Ameliyatı İle İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey


Penis büyütme ve penis büyütme ameliyatları erkeklerin en çok dikkatini çeken konular arasındadır. Bir çok erkek penis boyundan şikayetçidir ve penisinin küçük olduğundan yakınır. Bu endişe ve memnuniyetsizlik erkeklerin bir çoğunu ameliyat masasına taşır.

Penis büyütme ameliyatı nedir? Penis büyütme ameliyatından istenilen sonuç alınabilir mi? Penis büyütme ameliyatı cinsel hayatı nasıl etkiler?

Bu konunun uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat hiçbir erkeğin penisinin yeteri kadar büyük olduğunu düşünmediğini, oysa penisin büyüklüğü ile orgazm veya zevk seviyesinin bir alakası olmadığını söylüyor.

Her şeye rağmen penisinizin boyutundan memnun değilseniz ve bu ameliyatı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken en önemli 5 şeyi Profesör Hattat şöyle açıklıyor;

1.Penis büyütme ameliyatları nasıl yapılır?

Penis büyütme ameliyatları esas olarak iki tip cerrahi işlemin bir arada yapılmasıyla tamamlanır. Birinci işlemde penisin boyu uzatılırken, ikincisinde kalınlığı arttırılır. Genelde bu iki işlem aynı cerrahi operasyonda tamamlanır.

Penis boyunu uzatma ameliyatlarında penis köküne yapılan bir kesi ile penis çevre dokulardan ayrılarak veya testisleri çevreleyen skrotum yapısına bağlantı noktasından kurtarılarak serbest hale getirilir. Arada kalan boşluklara lokal doku doldurulur ve bu bölge lokal deri ile kaplanır. Penis kalınlaştırmada ise kalça bölgesinden alınan deri ve yağ dokusu penis çevresine yerleştirilir. Bunun yanı sıra liposuction işlemi ile alınan yağlı doku ile de penis kalınlaştırılabilir. Genel anestezi altında yapılır. Cerrahi işlemin tipine göre 40 dakika ile 2 saat arasında sürer. Bu ameliyatlar sonrasında yağ dokunun emilme ihtimali olabilir. Aşırı emilme durumunda işlem yeniden tekrarlanabilir.

2. Penis büyütmenin riskleri var mı?

Penis büyütme ameliyatlarının da diğer bütün ameliyatlarda olduğu gibi bazı risklerinin olduğunun bilinmesi gerekir. Penis büyütme ameliyatları penisin damar ve sinir yapısını ilgilendirdiğinden bu yapılarda oluşabilecek muhtemel hasarlar sertleşme fonksiyonunu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle penis büyütme operasyonları mikrocerrahi teknikleriyle uzman bir ekip tarafında uygulanmalıdır.

Peniste hafif şişme, morarma beklenen ancak geçici sonuçlardır. Ayrıca nikotin kan dolaşımını azaltarak sigara içen hastalarda yara iyileşmesinin gecikmesine neden olabilir. Bu bölgeye konan pansumanlar ve doktorun tavsiye edeceği ilaçlarla yara iyileşmesi hızlanır ve yan etkiler azalır. Genelde 7-10 gün içinde de dikişler alınır. Fiziksel durum, sigara gibi risk faktörleri, yara iyileşme hızı faktörler önemlidir.

Genel olarak ameliyat sonrasındaki 2 hafta boyunca ağır hareketlerden kaçınmak ve günlük aktivitelere yavaş yavaş dönmek gerekir. 4-8 hafta sonra normal cinsel yaşama dönülebilir.

3. Dışardan belli olur mu?

Hastaların büyük çoğunluğu büyütme ameliyatı olduklarının anlaşılıp anlaşılmayacağı merak ederler.

Kalınlaştırma operasyonlarında böyle bir yan etki meydana gelmezken bazı uzatma ameliyatlarında- ameliyatın tipine göre-dışardan izlerin belli olması mümkündür. Yine de bu izler estetik açıdan rahatsızlık yaratacak boyutta olmazlar.

cinsellik3_zqrw4. Hedefiniz Gerçekçi mi?

Penis büyütme ameliyatlarında gerçekçi hedefler belirlemek önemlidir. Ameliyat öncesinde uzmanınız ile beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmak ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmak memnuniyet açısından büyük önem taşır.

5. Mutluluk Çubuğu da denilen Penil Protezler de penisi büyütmek amacı ile mi kullanılır?

Hayır. Penil protezler, sertleşme sorunlarında tedavide genellikle ameliyat dışındaki yöntemlere öncelik verilse de, cerrahi girişimin gerekli olduğu hasta grubu için diğer tedavi seçenekleri başarısız sonuçlar verdiğinde veya bu tedavileri reddettiklerinde geriye tek seçenek olarak kullanılır. Özellikle şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı geriye dönüşümsüz hasarlar veya uzun süreli yüksek tansiyonun yarattığı damar problemleri ilaç veya enjeksiyon tedavilerinin yetersiz olmasına neden olabilir.

Bazı nörolojik hastalıkların veya radikal ameliyatlar sonucunda sinir yaralanmaları ve tahribatı nedeniyle penise yeterli uyaranlar gidemeyebilir. Organik kökenli sertleşme sorunuyla sonuçlanan bu ve benzeri hastalığı olanlarda, radikal tedavi seçeneği penil protezlerdir.

Bu uygulamada, cerrahi müdahaleyle penisteki kavernöz cisimler içine, sertleşmeyi temin eden bir çift protez yerleştirilir.

Sonuç olarak, penis büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli nokta gerçekçi hedefler belirlemenizdir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmanız ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmanız bu sonuçlarla memnun olmanız açısından büyük önem taşır.

Bu nedenle eğer penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, bu işlem için iyi bir aday olup olmadığınızı ve bu ameliyattan ne kadar fayda sağlayabileceğinizi mutlaka uzmanınız ile görüşmelisiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER