23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Parlak ve Hacimli Saçlar İçin Karanfil

Sac-uzatmak-icin-birkac-ipucuEn iyi manganez kaynaklarından biri olan karanfil, aynı zamanda içeriğinde, mağnezyum, K vitamini, yüksek oranda lif ve omega-3 barındırır. Kalsiyum bakımından da oldukça zengindir. Karanfil, bu özellikleri sayesinde, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarından uyku sorunlarına kadar bir çok alanda alternatif tedavi yönteminde kullanılmaktadır.

Makalemizde, karanfilin kullanıldığı bir başka alandan bahsetmek istiyoruz. Peki karanfil’in saçlara da iyi geldiğini biliyor muydunuz? Yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde eğer saçlarınızın kuru ve solgun görünümünden yakınıyorsanız karanfil kullanarak, canlı, hacimli, parlak ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlarınıza karanfil gücünü yansıtmak istiyorsanız yapacağınız işlem çok basit. Sadece 1 litre su ile bir avuç karanfile ihtiyacınız olacak. Haftalık olarak istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Nasıl mı?

1 litre suyu bir cam kaba koyarak içine bir avuç karanfil ilave edin. Kabın ağzını kapatarak, hiç ışık görmeyen karanlık bir ortama alın. Karanfilin suda demlenmesi için karanlık ortamda 1 gün bekletmeniz yeterli.

Bir gün boyunca karanlık ortamda demlenmiş sudan karanfil tanelerini çıkarıp, elde etmiş olduğunuz suyu banyodan sonra son durulama suyu olarak kullanın. Karanfil suyunun, diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi saçlarda bekletilip yıkanması gerekmiyor.

Diğer bir kullanım şekli de, banyodan sonra bir pamuk yardımıyla saç dipleri de dahil tüm saça karanfil suyunu sürmektir.

Her iki şekilde de rahatlıkla kullanıp saçlarınızı kurutarak, gün boyu saçlarınızdaki karanfil kokusunun keyfini çıkarabilirsiniz. Böylece hem saçlarınız güzel kokacak hem de saçlarınızı güçlendirmek için gerekli bakımı yapmış olacaksınız.

Karanfil kokusunu sevmeyenler ya da ağır bulanlar olabilir. Eğer saçlarınızda kokusu kalsın istemiyorsanız, geceden saçlarınıza sürüp sabah kalktığınızda yıkayabilirsiniz. Gece boyunca karanfil suyunun saçlarınıza nüfuz etmesi istediğiniz sonucu almanız için yeterlidir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER