6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Parfüm Nerelere Sıkılır?

132Parfümler, kadınların çantalarından ayırmadığı bakım malzemelerindendir. Parfümsüz kadın, kadınsız parfüm düşünülemez. Her kadın kendi karakterine uygun parfüm seçer. Parfümün daha iyi kokması için nerelere sıkılması gerektiği konusu, kadınlar arasında farklı olarak uygulanmaktadır. Kimi kadın parfümü saçlarına, kimi tenine, kimileri ise giysilerine sıkar. Bu bir alışkanlıktır.

Peki parfümün daha iyi kokması için nerelere sıkılması gerekir? Bu konuda bazı uzmanların ilginç önerileri var. Estée Lauder “Parfümü, kolunuzu yukarı kaldırıp tam önünüze sıkın ve yarattığınız koku bulutunun içine girin. Böylece binlerce parfüm molekülü vücudunuzun her yerine konacaktır” diyor.

Coco Chanel ise “Öpülmek istediğiniz yeri parfümleyin” diye tavsiyede bulunuyor.

Parfüm Nerelerde ve Ne Şekilde Kullanılmalıdır?

Temiz Tene Uygulayın

Kullanılan bölgenin temiz olması, parfümün güzel kokması için en önemli etken. Temiz bir ten, etkileyici ve güzel bir kokunun ilk şartıdır. Özellikle banyodan sonra sürülen parfüm, çok daha kalıcı olur. Çünkü banyodan sonra ciltteki gözenekler açılır ve parfüm cilt tarafından daha iyi emilir. Ayrıca banyo esnasında parfümün yan ürünlerini kullanmak, kokunun kalıcılığını artırmaya yardımcı olur.

Saçlar
Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır.

Küçük Bir Öneri:
Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

Vücut
Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır:

Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek.

Kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER